Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.08.24
9925 19 Друкувати

Увага! Остання інформація про підвищення податків з 1 жовтня!

Народний депутат Ярослав Железняк оприлюднив проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким  підвищуються податки.

Як пише нардеп, таку вірсію документу незабаром збираються виносити на Комітет та вже у перші тижні вересня в Раду.

Що залишилось з старого тексту:

- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;

- ⁠встановлення ВЗ для ФОП першої і другої груп у розмірі 10% від МЗП;

- ⁠встановлення ВЗ у розмірі 1% від доходу для ІІІ групи єдиного податку;

- ⁠встановлення щомісячних авансових внесків для АЗС (але тут змінена редакція);

Із нового, що додали:

- ⁠встановлення ставки податку на прибуток для банків в розмірі 50% на 2024 рік;

- ⁠підвищення ставки податку на прибуток для фінансових компаній до 25%;

- ⁠щомісячна звітність по ПДФО.

В свою чергу Голова податкового комітету Данило Гетманцев додав декілька моментів "аби не було зради":

♦ ПДВ не підвищується;
♦ ⁠ВЗ на предмети розкоші прибрали;
♦ 1% податок з обороту виключили;
♦ митну реформу і реформу БЕБ реалізуємо;
♦ видатки скоротили і так, провадять дуже жорстку та ефективну детінізацію.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Татьяна
26.08.24 17:00

Ну звісно, хто ж зараз купує предмети розкоші?? Самі ж і купують, от і прибрали....

Відповісти
  • Буржуй
27.08.24 03:36

Рабинович, как думаете, что будет делать правительство, если завтра население разом бросит курить?
- Таки, поднимут акцизы на алкоголь...
- А если и пить бросят?
- Молодой человек, ви шо, сомневаетесь в наших властях? Введут налог на здоровый образ жизни...

Відповісти
  • абрам терц
27.08.24 11:19

Буржуй,как какое то го-о - то обязательно рабиноввич

Відповісти
  • Ольга
27.08.24 08:56

А що саме змінено по авансовим внескам для АЗС?

Відповісти
  • Марія
27.08.24 10:33

купить авто за 3.5 ляма и ВЗ ни -ни. А ободрать предпринимателей это мы завсегда. 

Відповісти
  • XXL
27.08.24 10:49

а ПДФО щомісяця - це як? так об"єднана чи роз"єднана звітність щомісяця? все щомісяця чи щось залишається квартальним? ПДФО разом із ВЗ?

Відповісти
  • Ніна-Н
27.08.24 10:51

От що дасть щомісячна звітність по ПДФО? Знову змінять форму звітності? На даний час, по- моєму, (якщо вже вводити)  більша потреба ПФ в щомісячному звіті ЄСВ аніж в ПДФО.

Відповісти
  • Василь
27.08.24 11:02

Ніна Н, це фінансисти делітанти так і називають Звіт про суми виплаченого доходу та нарахованого ЄСВ, яким вони ж і зробили спочатку поквартально. Потім були спроби переходу на місячну, але відмовили. А тепер, коли більш менш всі вже перестроїлисть, тепер міняють терміни звітності. 

Відповісти
  • Ніна-Н
27.08.24 11:12

Василь, дякую. Я читаю те, що написано.То це треба розуміти, що вся об"єднана буде щомісячна?

Відповісти
  • Ольга
27.08.24 12:05

Нінв-Н,ви правильно розумієте. Всю об"єднану звітність треба буде подавати щомісячно.Ось нова редакція.

Стаття 51. Подання звітності про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також суми нарахованого єдиного внеску

51.1. Платники податків, у тому числі податкові агенти, платники єдиного внеску, зобов’язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового місяця, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Відповісти
  • Наталья
27.08.24 12:46

ВЗ на предмети розкоші могли б і залишити)) 
А ось як тепер зросте комісія банків після такого підвищення податку на прибуток для банків..

Відповісти
  • Елена
27.08.24 14:18

чертовы бараны! ну нафига вам ежемесячная отчетность по ЕСВ/ ПДФО? что вы с не будете делать, как увеличивать доход бюджета? 

Відповісти
  • XXL
27.08.24 14:31

Елена, проте відпаде купа довідкових звітів у разі виплати лікарняних. Повернення на щомісчну звітність давно всі хотіли і чекали....точніше щоб все було по-строму: ЄСВ помічяно, а ПДФО поквартально. А чому окремо було уводити ВЗ, чом на суму ВЗ не було збільшити ПДФО ? Для чого купа окремих податків. ЄСВ ж - це комлексний: пенсійний + нещасні випадки + безробіття.

Відповісти
  • Бухгалтер...
27.08.24 20:49

XXL, зараз і так приймають заявки по лікарняних без довідкових звітів. Вже більше року не подаю довідкові, й все добре. Вказувати лише треба в заявці в примітках, що звітність подана не за всі місяці, і все. Більшість вже звикли до квартальної, нащо оці зміни постійні, чи нема більше, чим займатись...

Відповісти
  • ИМХО
27.08.24 14:30

Елена, есть такая категория двуногих, которым ХОРОШО, когда другим ПЛОХО.
Пользы 0, сплошное вредительство.

Відповісти
  • Надія
27.08.24 14:53

З приводу розкоші ,так питання ,а хто купує в нас розкіш,особливо в цей час??))) І ще питання ,а на дивіденди податки змінили ??Чи це також недоторкано,бо дивіденди нараховуютю зрозуміло кому !!

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
27.08.24 17:46

ну, це ж наче бухгалтерський чат, чому ж всі повторюють дурню, яку бовкнув пан Данило?) у проекті звіту під розкішшю мались на увазі як нові автівки (незалежно від вартості), так і старі, які купуються на внутрішньому ринку (не залежно від вартості). Точно всі, хто вище висловився, вважають авто за 1000 доларів, наприклад, розкішшю?

Відповісти
  • Шурик
27.08.24 21:30

ХХХХХХХХХ,
Эта самая Дурня всем тут и заправляет.

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
28.08.24 10:55

Шурик, бачили очі шо купували, їжте хоч повилазьте (народна кприказка)

Відповісти