Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.06.12
2350 29 Друкувати

Как правильно заполнять графу 2 «Дата виникнення податкового зобов'язання (постачання (оплати))» налоговой накладной с учетом разъяснения из ЕБНЗ? Возникают ли риски относительно налогового кредита по налоговым накладным, в которых дата в графе 2 заполнена с разделительными знаками?

   Як правильно заповнювати графу 2 «Дата виникнення податкового зобов'язання (постачання (оплати))» податкової накладної з урахуванням роз’яснення з ЄБПЗ? Чи виникають ризики щодо податкового кредиту за податковими накладними, в яких дата у графі 2 заповнена з розділовими знаками?
   
   Насамперед наведемо саму відповідь у згаданому роз’ясненні з «Єдиної бази податкових знань»:
   
   «Згідно із п. 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 № 1379 … (далі – Порядок № 1379), податкова накладна виписується у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Дата виписки податкової накладної заповнюється цифрами у такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри). При цьому крапки, коми та інші розділові знаки в даті виписки податкової накладної не проставляються.
   
   Відповідно до п. 12.1 Порядку № 1379 у графу 2 податкової накладної вноситься дата виникнення податкового зобов'язання у продавця, тобто здійснення будь-якої з подій, що сталася раніше, відповідно до вимог п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI…
   
   Оскільки Порядок № 1379 має чіткі вимоги щодо заповнення дати виписки податкової накладної, то інші дати, які вказуються в податковій накладній, додатку 1 до податкової накладної, розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, слід заповнювати в аналогічному порядку без розділових знаків».
   
   Проаналізувавши дану відповідь податкового органу, зазначимо наступне.
   
   Податковим органом підтверджено, що вимога щодо формату написання дати при заповненні податкової накладної встановлена лише щодо дати її виписки (п. 3 Порядку № 1379).
   
   Водночас висновок про те, що дату у графі 2 податкової накладної слід заповнювати виключно без розділових знаків, не має нормативного підґрунтя. У п. 12.1 Порядку № 1379 встановлюється, що у графі 2 податкової накладної зазначається дата виникнення податкового зобов'язання у продавця. Конкретного способу відображення такої дати не встановлено.
   
   З урахуванням цього підприємство має право зазначити дату будь-яким способом, в тому числі, з розділовими знаками (крапками).
   
   Щодо можливих ризиків для відображення податкового кредиту з ПДВ зазначимо наступне.
   
   У п. 198.6 ПКУ встановлюється, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 ПКУ) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ.
   
   Згідно з п. 201.10 ПКУ податкова накладна є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту з ПДВ. При цьому форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом державної податкової служби (п. 201.2 ПКУ), і така форма податкової накладної повинна мати обов'язкові реквізити, перелічені у п. 201.1 ПКУ. А саме:
   
   а) порядковий номер податкової накладної;
   
   б) дата виписування податкової накладної;
   
   в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – продавця товарів/послуг;
   
   г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
   
   ґ) місцезнаходження юридичної особи – продавця або податкова адреса фізичної особи – продавця, зареєстрованої як платник податку;
   
   д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
   
   е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
   
   є) ціна постачання без урахування податку;
   
   ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
   
   з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
   
   и) вид цивільно-правового договору;
   
   і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
   
   Як можна побачити, в даному випадку не лише відсутні будь-які порушення ПКУ чи Порядку № 1379, але й сама дата виникнення податкового зобов'язання у продавця не встановлена ПКУ як обов’язковий реквізит податкової накладної.
   
   Отже, як зазначалось вище, п. 198.6 ПКУ встановлюється заборона на віднесення до податкового кредиту суми ПДВ, якщо податкова накладна оформлена з порушенням вимог ст. 201 ПКУ. Оскільки дата виникнення податкового зобов'язання у продавця не включена ст. 201 ПКУ до переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної, то її спосіб (формат) відображення (з розділовими знаками (крапками) або без розділових знаків) не впливає на право податкового кредиту з ПДВ у покупця.
   
   Додатково звернемо увагу на Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань відображення у податковому обліку з податку на додану вартість звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затверджену наказом ДПСУ від 16.02.2012 р. № 127, в якій наводиться, зокрема, таке питання і відповідь:
   
   «Питання 7. Що вважається порушенням при заповненні податкової накладної, в яких випадках платник втрачає право на податковий кредит і чи буде вважатися недійсною податкова накладна, зокрема, у випадку, якщо показники в якій вирівняні не по правому полю?
   
   Відповідь. Порушенням порядку заповнення податкової накладної вважатиметься перш за все відсутність у податковій накладній хоча б одного показника, який є обов'язковим реквізитом податкової накладної (перераховані у підпунктах «а» – «і» пункту 201.1 статті 201 розділу V Кодексу), а також невідповідність показників, зазначених у податковій накладній, умовам поставки (ціна, вартість, номенклатура, кількість товару тощо). Недотримання, зокрема передбаченого пунктом 2 Порядку № 1379 (останній абзац) правила щодо вирівнювання реквізитів заголовної частини податкової накладної по правій межі поля, не є підставою для виключення податкової накладної зі складу податкового кредиту».
   
   Таким чином, формат заповнення дати виникнення податкових зобов’язань продавця у графі 2 податкової накладної (з розділовими знаками чи без них) не впливає на право покупця на відображення ПДВ у складі податкового кредиту.
   
   Олег Коваль
   Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
   
   Дата підготовки 11.06.2012
За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • З-з-злюка
20.06.12 22:07

Спасибо

Відповісти
  • Надоело
20.06.12 22:22

Спасибо. Как же надоели эти бесконечные разговоры про крестики, нолики, точечки. Другой работы нет.

Відповісти
  • Сергей
20.06.12 22:46

Вместо того, чтобы руководствоваться действующими стандартами и ГОСТ'ом - налоговая придумывает свои форматы представления данных. Хотя, "все уже придумано до них"! ГНИ создает дебильную инструкцию, а затем ее начинает "разъяснять" с точностью до наоборот (в инструкции написали всю "шапку" налоговой прижимать к правому краю, а в "разъяснениях" - не всю (совсем как в фильме:"Раньше думали, что мы не на всю голову отмороженные, а теперь думают - что на всю". А инструкцию - не переписывают, стыдно признаться в своей безграмотности. Вот и лавируют в изобретенных "дырках", издеваются над запуганными людьми. Проходимцы!

Відповісти
  • Крайній
20.06.12 23:08

Кому стыдно? да им глубоко покласть или положыть на нас? непонятно? Вот мы вам и разжовываем глупеньким бухгалтерам. А как еще искать повод для изъятия накладной из под кредита? Чтоб больше срубить - надо больше запутать.

Відповісти
  • Сегодня
20.06.12 23:25

Пустейшая статья,не понимаю что больше неочем писать кроме как из пустого в порожнее

Відповісти
  • Аноним
20.06.12 23:30

ну если б налоговики не писали в базе всякий бред может статья была бы и пустейшая, а так всё четко и обосновано расложено

Відповісти
  • Мила
20.06.12 23:44

Повторение- МАТЬ учения. Напоминанеие никогда не мешат.

Відповісти
  • Галка
20.06.12 23:53

Народ, до чего нас довели: такие вопросы задаем... Просто стыдно за профессию. Занимаемся идиотизмом полтора года.

Відповісти
  • Хома
20.06.12 23:54

Сегодня. У нас бухгалтера некоторых предприятий просят заменить налоговые накладные именно по причине написания даты с разделительными знаками в гр.2. Так что статья, помогающая аргументировать адекватную позицию ПОЛЕЗНАЯ!

Відповісти
  • Алиса в стране чудес
20.06.12 23:55

Какой маразм!!!! Ну какая разница, точка там, запятая или клякса? Это такой же документ, как и расходка, счет. Что они строят из своего клочка бумаги комариную булдыжку!

Відповісти
  • @@@
21.06.12 00:12

Ну наконец-то, раздуплились! У меня налогового кредита - охренеть, на какую сумму. Я уже несколько месяцев не сплю спокойно из-за комментария в Віснику ПС об этих точках-запятых в графе 2... Распечатаю, в рамочку повешу. Хотя Лига не для всех ГНИШНИКОВ закон

Відповісти
  • Сегодня
21.06.12 00:32

вы понимаите этот документ доведён до маразма и когда кажется что всё обсасали уже полностью, нет вот вам ещё ху..., а бухгалтер всё продолжает дёргатся , а не просто делать свою работу , мы и только мы своей не уверенность даём им поводы для таких статей. Я не торможу с этими точками, запятыми, тире есть инструкция по заполнению её я придерживаюсь, мнение ГНАУ и письма ГНАУ для меня имеют информационный характер , а не руководство к действию, если с ними возникают разногласия для этого есть юрист, я хочу просто делать свою работу и максимально беречь свои нервы для себя и семьи.

Відповісти
  • Ника
21.06.12 01:25

Господи!Почему нам на гоолву свалились эти дураки у власти.? Они своим дебилтьным "энтузиазмом" с этими ноликами, клеточками. и т.д. уже просто достали всех.И не унимаются до сих пор. Работать когда? Сволочи! Есть же главное: Правило первого события: предоплата поставщику или отгрузка. На самом деле это же главное. А не закорлючка в НН. Сколько же у нас потрачено дорогого времени за выяснением этих никому не нужных правил и законов. Как же жалко этого впустую потраченого времени. Вот и сейчас ! Кому вообще нужна эта тема? Что мы все полезного почерпнули из неё? Мрак! (Как сказала бы Эллочка Людоедова)

Відповісти
  • наталья
21.06.12 01:29

НУ ОЧЕНЬ, ОЧЕНЬ ВАЖНАЯ ПРОБЛЕМА РЕШЕНА. КАК УСТАЛА ОТ ЭТИХ ТУПОРЫЛЫХ ДЕПУТАТОВ.

Відповісти
  • Главбух
21.06.12 01:32

Статья, которую нужно рассылать занудливым бухам, обращающим внимание на подобную чепуху)

Відповісти
  • Зара
21.06.12 02:09

Я даже об этом не задумывалась. Это как? Восемь цифр скопом.Бред какой-то. В дате выписки клеточки.Все понятно.

Відповісти
  • Наталия
21.06.12 02:59

Согласна с Хомой У меня есть предприятия, которые меня достали с тем, чтобы Название предприятия было в накладной полностью. Сейчас скопирую и отправлю и ткну носом. Спасибо!

Відповісти
  • Ирина
21.06.12 05:34

Полный бред, которые придмали сами себе бухгалтера!!! Вот и задают такие вопросы ГНС. Просто некоторым очень лень прочитать досканально Порядок заполнения утвержденный МФУ...Уже этот вопрос поднимался, на который я адекватно ответила "В порядке заполнения НН ничего не скахана, как заполлнять дату в графе 2 НН, поэтому, -что не запрещено-РАЗРЕШЕНО"...Коллеги, давайте будем руководствоваться исключительно законодательными актами, тогда и глупых вопросов будет меньше...и меньше поводов ГНС для штрафов...

Відповісти
  • Ирина-Сергею
21.06.12 05:39

Сергей, я что-то не поняла, Вы о какой инструкции говорите? Если о самом порядке, то надо заметить, что его придумали в плследнем тексте не ГНСУ, а МФУ. А ГНС ее не может до сих пор детально изучить, так же, как и Порядок выдачи св-ва единого налога. Помню подавала заявку на переход на единый, с/но НКУ не написала КВЭДы, так они мне голову морочили. Мол, типа надо писать или скажите, где в Порядке написано, что КВЕДы не пишут...БРЕД...Ну, все-равно выждержку из НКУ и Порядка привела, так они успокоились. Так, я вот задумалась: А разве я одна подавала такое заявление или первая? - Нет, просто многие следую ука

Відповісти
  • Ден
21.06.12 05:40

вот не пойму-если точечки стоят или наоборот-не стоят-это что? не та дата? или наличие/отсутствие точек меняет вид календаря? с точками-это какой-Мая? или Иудейский? или Арабский?

Відповісти
  • Ирина-Сергею
21.06.12 05:41

Сергей, я что-то не поняла, Вы о какой инструкции говорите? Если о самом порядке, то надо заметить, что его придумали в плследнем тексте не ГНСУ, а МФУ. А ГНС ее не может до сих пор детально изучить, так же, как и Порядок выдачи св-ва единого налога. Помню подавала заявку на переход на единый, с/но НКУ не написала КВЭДы, так они мне голову морочили. Мол, типа надо писать или скажите, где в Порядке написано, что КВЕДы не пишут...БРЕД...Ну, все-равно выждержку из НКУ и Порядка привела, так они успокоились. Так, я вот задумалась: А разве я одна подавала такое заявление или первая? - Нет, просто многие следую указаниям ГРАМОТНЫХ налоговиков....Так, что в решении многих вопросах вина наша, бухгалтеров....

Відповісти
  • Злой бухг
21.06.12 06:32

Все уже достало и точечки и крестики. Привратился в букваеда бухгалтер. день начинаем с прочтением дебильных ответов. почему четкий ответ дают в июне? раньше знать нам не дано ? напридумывали давно уже.

Відповісти
  • П
21.06.12 06:35

А вот номер телефона - обязательный реквизит или нет? В НКУ не вижу среди перечисленных, а вот мои контрагенты говорят мне, чтобы мы писали номер телефона, а то их лишат кредита.

Відповісти
  • @ll@
21.06.12 09:46

Помогите нужны журналы ДК, а на cadger не могу войти, ужас помогите. Зараннее Спасибо!

Відповісти
  • Новичек
22.06.12 02:17

Для П номер телефона не есть обязательный реквизит и вы правильно заметили , что НКУ нет в перечне обязательных реквизитов для заполнения налоговой накладной.У меня тоже был инциндент с налоговой по поводу номера телефона, я им показанала НКУ и попросила найти в нем этот обязательный реквизит, после этого они отстали, но очень просили, чтобы писали какой нибудь контактный телефон, можно мобильный, типа того что-бы позвонить и уточнить лицо, подписавшее налоговую накладную.

Відповісти
  • Marsik
24.06.12 01:47

Любі Мая, від імені майже всіх бухгалтерів України, прошу прошу уточнити, а ліпше перенести , дату Апокаліпсису.........Помогите!!!! Help!!!!Аufhilf!!!! Аident!!!!

Відповісти
  • Наталия
11.07.12 05:25

Наталія Сегодня если для Вас статья пустая то Вы плохой человек

Відповісти
  • Ольга
27.07.12 02:05

А що трапилося з 01.07.2012 чому всі знову підняли питання про крапки у гр.2? Я первірила порядок 1379, там же все по старому.

Відповісти