Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


07.04.13
760 9 Друкувати

Изменился ли порядок начисления курсовых разниц в связи с установлением с 2013 года обязанности представления только годовой декларации по налогу на прибыль?

   Чи змінився порядок нарахування курсових різниць у зв’язку із встановленням з 2013 року обов’язку подання лише річної декларації з податку на прибуток?
   
   Положеннями п. 57.1 ПКУ, з урахуванням внесених до нього змін, передбачено подання для більшості платників податку на прибуток лише річної податкової декларації з податку на прибуток підприємства (певні винятки встановлені у цьому ж пункті ПКУ).
   
   Таким платникам з цього року непотрібно подавати декларацію за звітні (податкові) періоди: календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців.
   
   При цьому податковий облік все одно ведеться в загальному порядку, встановленому ПКУ.
   
   Відповідно до пп. 153.1.3 ПКУ визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При цьому прибуток (додатне значення курсових різниць) враховується у складі доходів платника податку, а збиток (від'ємне значення курсових різниць) – у складі витрат платника податку.
   
   Тобто для вирішення поставленого питання слід розглянути норми Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом МФУ від 10.08.2000 р. № 193 (далі – П(С)БО 21).
   
   Відповідно до п. 8 П(С)БО 21 визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення господарської операції та на дату балансу. До зазначеної норми в цьому році змін не було.
   
   Що стосується дати балансу, то вона визначена у ст. 13 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV, відповідно до якої звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року в складі балансу та звіту про фінансові результати. Баланс підприємства складається станом на кінець останнього дня кварталу (року), тобто: 31 березня, 30 червня, 30 вересня та 31 грудня.
   
   Змін до ст. 13 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» також не було.
   
   Таким чином, встановлення п. 57.1 ПКУ з 2013 року для більшості платників податку на прибуток подання податкової декларації з цього податку лише за календарний рік не вплинуло на податковий і бухгалтерський облік курсових різниць, що проводиться як і раніше: на дату здійснення господарської операції та на дату балансу.
   
   
   
   Олег Коваль
   Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
   
   Дата підготовки 28.03.2013

За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • бух-бух
08.04.13 00:05

А по предоставлению фин/помощи от физ/лица, если на 31 марта фин/помощь не вернули?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Apple
08.04.13 00:52

от обычного - доход, от учредителя - вернуть в 365 дней.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алиса
08.04.13 00:53

Я делаю перевозврат финпомощи в конце каждого квартала через кассу чтобы не рисковать

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Анабель
08.04.13 02:33

Алиса, подскжите, как это перевозврат? А 10 тыс. лимит? Может я чего недопонимаю....((((((

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тет
08.04.13 02:35

Лимит только для расчетов с юр. лицами и ЧП

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Анабель
08.04.13 02:39

Ясно, спасибо. Я соблюдаю и для фин. помощи.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Стешка
08.04.13 21:21

Кто подскажет - как рассчитать курсовые разницы автоматически в 1С 7,7?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
08.04.13 22:58

В регламентных документах - переоценка валютных активов (для Стешки)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
09.04.13 00:15

Для Анабель. Я возвращала через касу около 400 тыс от учредителей. Была налоговая проверка и все прошло нормально, потому что действую в рамках закона. Лимит тольк для Юриков и ЧП.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28015 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд