Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.05.16
13902 16 Друкувати

Повідомлення про прийняття на роботу у разі сімущення посад не потрібно подавати, а для роботи за сумісництвом – треба!

   
КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
   
   Департамент заробiтної плати та умов працi
   
   Повiдомлення про прийняття працiвника на роботу

   
   ПИТАННЯ: Якi види трудових вiдносин входять до значення «найманi працiвники без трудової книжки»?
   
   Чи повiдомляти про прийняття на роботу працiвника, якщо вiн працює за сумiсництвом, сумiщенням та договором цивiльно-правового характеру або прийнятий на тимчасове внутрiшнє сумiсництво?
   
   ВIДПОВIДЬ: За частиною 3 ст. 24 КЗпП працiвник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повiдомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування про прийняття працiвника на роботу в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.
   
   З урахуванням положень цiєї статтi було ухвалено постанову Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повiдомлення Державної фiскальної служби та її територiальних органiв про прийняття працiвника на роботу».
   
   Вiдповiдно до ст. 21 КЗпП працiвник має право реалiзувати свої здiбностi до продуктивної i творчої працi, укладаючи трудовий договiр на одному або кiлькох пiдприємствах, в установах, органiзацiях, якщо iнше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторiн.
   
   Тобто працiвник має право виконувати, крiм своєї основної, iншу роботу на умовах трудового договору в однiй i тiй самiй установi, або кiлькох установах у вiльний вiд основної роботи час.
   
   Статтею 24 КЗпП не передбачено виняткiв для працiвникiв, якi працюють за сумiсництвом.
   
   Тому в пунктi 4 форми повiдомлення про прийняття працiвника на роботу, встановленої названою постановою, має зазначатися категорiя особи (найманi працiвники з трудовою книжкою або найманi працiвники без трудової книжки), а саме: працiвник за основним мiсцем роботи чи працiвник за сумiсництвом.
   
   Проте слiд зазначити, що чиннiсть КЗпП, у тому числi ст. 24, поширюється виключно на трудовi вiдносини, тобто коли з працiвником укладають трудовий договiр. На цивiльно-правовi договори чиннiсть КЗпП не поширюється.
   
   Щодо питання сумiщення професiй, то вiдповiдно до ст. 105 КЗпП працiвникам, якi виконують на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї поряд зi своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за iншою професiєю (посадою) без звiльнення вiд основної роботи, провадиться доплата за сумiщення професiй (посад). Тобто сумiщення - це виконання роботи за iншою професiєю (посадою) на одному i тому самому пiдприємствi у свiй робочий час.
   
   Отже, покладання на працiвникiв пiдприємства виконання поряд зi своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткового обсягу робiт не потребує повiдомлення Державної фiскальної служби або її територiальних органiв.
   
   
Начальник вiддiлу, Неля СИНЬКО
   "Праця i зарплата" N 14 (978), 13 квiтня 2016 р.

   
   
   
За матеріалами Навчальний центр «Домінанта»

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Буухх
17.05.16 02:00

Может кто подскажет. Увольняем директора, и надо назначить нового директора - нашего сотрудника (основное место работы) . Как быть? Надо его уволить и опять принять, но уже на должность директора и уведомить налоговую? Или просто приказом "переместить" с одной должности на другую без уведомления налоговой? И что тогда писать в приказе? Спасибо

Відповісти
  • Ева
17.05.16 08:05

Пример Приказа: НАКАЗ від 22.02.2016р. Про переведення Сторожук К.С. Сторожук Катерину Сергіївну, менеджера з персоналу, перевести на посаду інспектора з кадрів із 23 лютого 2016 р. з посадовим окладом згідно зі штатним розписом. Підстава: заява Сторожук К.С. від 22.02.2016р. Директор ________________________ З наказом ознайомлена 22.02.2016р. _____________Сторожук К.С. А вот подавать ли в налоговую Уведомление - точного ответа нет. Кто говорит, что не надо, т.к. трудовые отношения не прерываются, а изменяются. А другие говорят, что надо, т.к. вы заключаете с сотрудником новый трудовой договор (он же Приказ). Можно перестраховаться и отправить Уведомление, по крайней мере штрафа за лишнее уведомление нет.

Відповісти
  • Ева
17.05.16 08:19

Буухх Посмотрела внимательно форму Уведомления. Графа 7 : "7. Номер наказу або розпорядження про прийняття на роботу". Вы ее и не сможете заполнить, т.к. у вас нет Приказа о ПРИЕМЕ, у Вас Приказ - о ПЕРЕВОДЕ. Мое мнение - ничего подавать не надо.

Відповісти
  • мария
17.05.16 09:28

В налоговую надо 1-ОПП (зміни) в течении 10дней п.66.4 НКУ

Відповісти
  • Машуня
17.05.16 09:42

Буухх В случае с директором я бы сделала так. 1) Протоколом увольняем старого, принимаем нового (даты поставила бы чуть вперед). Например: протокол от 16.05. но там прописать уволить старого дира с 18.05 принять нового дира с 19 .05. 2) Тогда есть время на уведомление. 3) Увольнение сотрудника со старой должности 4) Принятие этого сотрудника на должность дира: приказ (распоряжение) на нового дира за его же подписью. 5) ну и 1-ОПП, как написала мария. Как-то так.... ИМХО.

Відповісти
  • ВВВ
17.05.16 10:06

Зачем же так заморачивать себя и других,ведь человека просто переводят с одной должности на другую.Посоветуйтесь с юристом здесь наверное действует правило уведомления сотрудника за 2 месяца о изменениях условий работы,или его заявление о переводе,главное документально сделайте все правильно, и в случае перевода уведомление не нужно.

Відповісти
  • Танюшка
17.05.16 10:12

Меняли директора в марте 2016. 1-ОПП в налоговую сказали не подавать, так как изменения вносили у гос.реестратора. ( Они в марте еще были, их ликвидируют), и гос.реестратор подает в налоговую все изменения.

Відповісти
  • Людмила
17.05.16 12:13

В апреле меняли директора в срочном порядке. Уведомление о приеме на работу и форму 1-ОПП подать не успели. Изменения делали у гос.реестратора. Подскажите , что нас ожидает и как можно исправить ситуацию? Спасибо!

Відповісти
  • ***
17.05.16 13:01

Директор - должностное лицо и он принимает право подписи отчетов и др.документов которые подаются в налоговую - поэтому уведомлять надо.

Відповісти
  • Лейла
17.05.16 13:20

Помогите пожалуйста, работник работает по трудовому договору у нас, и его хотят еще оформить по договору ЦПХ, можно так?? спасибо

Відповісти
  • Буухх
17.05.16 15:00

Спасибо большое ВСЕМ за помощь!!!! Я думаю, что все таки перестрахуемся и подадим уведомление т.к. Директор это подпись на всех доках и отчетах...лучше "перебдим" и отправим уведомление. СПАСИБО!

Відповісти
  • Елена
17.05.16 17:51

Для Лейла: конечно, можно

Відповісти
  • руся
17.05.16 17:56

Людмила, Держінспекція з питань праці у листі від 03.08.2015 р. №1364/24/21/01/2298-15 зазначила, що повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу є частиною укладання трудового договору, яке складається із виданого наказу та повідомлення ДФС та її територіальних органів. Відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору передбачена: - для юридичних та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, ст. 265 КЗпП (штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, - на сьогодні 36540 гривень); - для посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, - ч. 3 та 4 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 гривень), за повторне порушення - від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 гривень)). А что, если ему не ставить 8, т.е. он оформлен, но еще не работал??? Возникает вопрос: а кто тогда подписывал отчеты, банковские документы, договора??? Стремновато как-то, но и штраф платить не хочется...

Відповісти
  • Маня
18.05.16 08:48

А если перевод с совместительства на основное место. Как поступить?

Відповісти
  • Буухх
18.05.16 20:39

Спасибо большое ВСЕМ за помощь!!!! Я думаю, что все таки перестрахуемся и подадим уведомление т.к. Директор это подпись на всех доках и отчетах...лучше "перебдим" и отправим уведомление. СПАСИБО!

Відповісти