Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.12.13
6316 21 Друкувати

Отменена первичка для учета работы грузового автомобиля

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Ольга Шара
   
   З 10 грудня 2013 року вже не діють типові форми первинного обліку роботи вантажного автомобіля:
   
   - "Подорожній лист вантажного автомобіля", ф. N 2;
   
   - "Подорожній лист вантажного автомобіля у міжнародному сполученні", ф. N 1 (міжнародна);
   
   - "Товарно-транспортна накладна", ф. N 1-ТН;
   
   - "Талон замовника", ф. N 1-ТЗ;
   
   які були обов'язковими для застосування всіма суб'єктами господарської діяльності, незалежно від форм власності. Мінінфраструктури разом з Мінекономрозвитку скасували наказ N 488/346 від 29.12.95 р., яким були затверджені ці первинні документи.
   
   Цікаво, чи будуть запропоновані для користування якісь замінники цих форм?
   
   А поки нових форм немає, бланками даних форм можна й надалі користуватись або розробити їх самостійно з урахуванням всіх необхідних для первинних документів реквізитів (п. 2.4, п 2.7 Положення про документальне забезпечення записів у бухобліку, затвердженого наказом Мінфіну N 88 від 24.05.95 р.).
   ---------------------
   
   Наказ Міністерства інфраструктури України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства транспорту України, Міністерства статистики України від 29 грудня 1995 року N 488/346" (N 1005/1454 від 10.12.2013 р.)
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Буся
19.12.13 06:39

"10 грудня 2013 року вже не діють типові форми" и "А поки нових форм немає, бланками даних форм можна й надалі користуватись" - а логика где???

Відповісти
  • кофе
19.12.13 06:45

НО СПИСЫВАТЬ В УЧЕТ ТОЛЬКО ПО НОРМАМ И НА ОСНОВАНИИ ДОКУМЕНТОВ, ЭТО КАКИМ НУЖНО БЫТЬ ПРИДУРКОМ ПО СОЧИНЕНИЮ ЗАКОНОВ!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Lolico
19.12.13 06:46

ггггггггг

Відповісти
  • VM
19.12.13 06:48

А как быть с этим http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/207-2009-п

Відповісти
  • Марина
19.12.13 06:54

VM, почитать вместе правила дорожного движения.

Відповісти
  • вал
19.12.13 06:54

а как же никчемы при отсутствии ттн? что теперь придумают?

Відповісти
  • Марина
19.12.13 07:18

а их наличие не всегда спасало, на предприятии могло не быть основных фондов. Возмущает комментарий єксперта, "разработать свои бланки со всеми необходимыми реквизитами первичного документа". Где об этом сказано в приказе? А в старых формах они были? Зачем провоцировать налоговиков?

Відповісти
  • Влад
19.12.13 07:26

Возмущает комментарий єксперта, "разработать свои бланки со всеми необходимыми реквизитами первичного документа". Где об этом сказано в приказе? А в старых формах они были? Зачем провоцировать налоговиков? а как Вы хотите подтверждать расходы на бензин. ПКУ недвусмысленно намекает на наличие доков.

Відповісти
  • Дина
19.12.13 07:34

А если товар доставляется собственным транспортом-все равно ТТН обязательна?

Відповісти
  • Хай їм грець
19.12.13 08:08

Це якийсь колабс і парадокс відміняти документи і в той же час пропонувати розробляти якісь свої. Браво АЗІРОВ.

Відповісти
  • Зоя
19.12.13 08:12

Добрый день!для Дины, на поставку своим транвпортом я продолжаю выписывать ТТН, у нас в феврале была проверка, и налоговики принавали поставку недействительной без этих ТТН.Поэтому, пусть отменяют, а я всё равно буду выписывть.Столько наслушалась от налоговиков, что и врагу не пожелаю!

Відповісти
  • Буся
19.12.13 08:21

Согласна с Зоя . Налоговики ссылаются на НК. У меня тоже свой автотранспорт и выписываю ТТН.

Відповісти
  • ПЕРШІ
19.12.13 09:18

Тоже занимаюсь рисованием ТТН ! на свой транспорт!!! Как говорится - чем больше бумаг - тем чище.... !!!

Відповісти
  • Руслан
19.12.13 09:27

Раньше в ленте новостей была информация о проекте приказа с новым бланком ТТН, по которому ТТН будет обязательным документом. ссылка http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=63254

Відповісти
  • фрося
19.12.13 09:46

Изобретаем ЛИСАПЕД? Гарна штука лісапед, +опа їде, ноги нєт.

Відповісти
  • statyana
19.12.13 09:47

Добрый день всем ! Дайте пож консультацию,первый раз работаю с транспортом.Мы-грузополучатели,транспорт заказывает грузлотправитель,У нам должны быть ТТН ?

Відповісти
  • Ирина К
19.12.13 09:52

для statyana. Да Ваш екз. должен быть у Вас с товарной накладной

Відповісти
  • Наташа Т
19.12.13 11:39

Этот приказ все-равно носил рекомендательный характер, поскольку не был зарегистрирован в Минюсте. Отменили то, что и так не являлось нормативным документом.

Відповісти
  • хехе
20.12.13 10:41

Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com значит для того, чтобы написать такую содержательную статью понадобилось больше одного эксперта Компании Динай ? )))) ну-ну

Відповісти
  • Не все так страшно
20.12.13 14:00

По поводу ТТН, даю ссылку надокумент КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В А від 25 лютого 2009 р. N 207 Київ Про затвердження Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні { Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 515 ( 515-2009-п ) від 21.05.2009 N 620 ( 620-2011-п ) від 09.06.2011 } См. "додаток" к этому документу. Там четко написано, какие документы нужны при перевозки грузов . При проверке ДПИ такое доказательство всегда было убедительно.

Відповісти
  • Чиновник
23.12.13 11:41

Пока нет новых форм, правомерность списания топлива доказывать и обосновывать придется вам. Этого никто не отменял.

Відповісти