Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.12.13
4769 36 Друкувати

Порядок проведения годового перерасчета налога на доходы физических лиц за 2013 г.

   Головне управління Міндоходів у Львівській області нагадує, що згідно з Податковим кодексом України (далі – ПКУ) всі роботодавці зобов'язані у грудні здійснити перерахунок сум доходів, нарахованих їх працівникам у вигляді заробітної плати та утриманих з них сум податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), а також суми наданої податкової соціальної пільги (далі – ПСП).
   
   Основні правила проведення річного перерахунку ПДФО встановлені п.169.4 ПКУ.
   
   Суть річного перерахунку полягає в тому, щоб правильно визначити щомісячні доходи працівників за періодами їх нарахування, в результаті правильно визначити щомісячну суму ПСП та виявити доходи, які підлягають додатковому оподаткуванню за ставкою 17 відсотків.
   
   При цьому, особливу увагу слід звернути на так звані перехідні доходи. Тобто у випадках, коли у певному місяці виплачуються доходи за минулі або майбутні місяці (перехідні лікарняні або відпусткові виплати), такі доходи повинні відображатися у складі оподатковуваного доходу місяця, за який вони нараховані. Від цього залежить правильність застосування ПСП та утримання ПДФО.
   
   Розрахована на кожен місяць сума оподатковуваного доходу порівнюється:
   
   1) з граничною сумою доходу, який дає право будь-якому платнику податку на застосування ПСП, у 2013 році - 1610 грн. Для батьків, які користуються пільгою на двох і більше дітей, гранична сума доходу для застосування ПСП визначається як добуток суми 1610 грн. та кількості дітей до 18 років, що перебувають на їхньому утриманні;
   
   2) з сумою доходу, яка визначається для оподаткування за ставкою 15%, тобто у межах десяти мінімальних розмірів зарплат на початок звітного податкового року (у 2013 році ця межа становить 11470 грн). Дохід, який перевищує зазначену суму оподатковується за ставкою 17%.
   
   Внаслідок проведення перерахунків можуть бути встановлені як суми ПДФО, що підлягають доутриманню з працівника, так і суми ПДФО, які слід йому повернути.
   
   Особливо ретельно слід підійти до проведення перерахунку доходів працівників, які звільнилися. Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з таким платником податку, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається платником податку до складу податкового зобов’язання за наслідками звітного податкового року та сплачується ним самостійно (другий абзац пп. 169.4.4 ПКУ). Тобто суму такої непогашеної недоплати колишній працівник повинен включити як податкове зобов’язання до річної декларації про майновий стан і доходи, яку треба подати не пізніше 1 травня року, наступного за звітним, і сплатити самостійно до 1 серпня року, наступного за звітним.
   
   Форма декларації та інструкція щодо її заповнення затверджені наказом МФУ від 07.11.2011 р. №1395.
   
   Чинне законодавство не встановлює спеціальної форми документа, яким слід оформити проведення перерахунку. Тож, роботодавець може оформити його у довільній формі у вигляді бухгалтерської довідки із відповідним поясненням причини такого коригування.
   
   Результати проведених річних перерахунків роботодавець повинен відобразити у податковому розрахунку за формою №1-ДФ, яка подається за ІV квартал звітного року.
   
   Всі доутримання ПДФО за результатами річного перерахунку слід провести як у бухгалтерському, так і в податковому обліку в тому місяці, в якому такий перерахунок проведено, — у грудні певного року. Враховуючи це, а також оскільки п. 169.4 ПКУ не містить інших застережень, то всі виправлення, що стосуються коригування сум ПДФО внаслідок таких перерахунків, не тягнуть за собою ані штрафів, передбачених п.50.1 ПКУ, ані штрафів, передбачених п.119.2 та п.127.1 ПКУ. Адже виправлення помилок у межах перерахунку здійснюється на підставі п.169.4 ПКУ, а не п.50.1 ПКУ, тож має інший статус, ніж звичайне виправлення самостійно знайдених помилок.
   
   Ось чому річний перерахунок робити не тільки обов’язково, а й вигідно. Адже під час такого перерахунку роботодавець має можливість виправити помилки, яких він припустився протягом року під час утримання ПДФО, без застосування штрафів та пені.
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • eMelya
24.12.13 21:40

25-е число, что-то поздновато вспомнили. Бюджетникам уже и деньги начали выплачивать.

Відповісти
  • Аллочка
25.12.13 07:54

У меня программа так настроена, что каждый месяц перерасчет сама делает.

Відповісти
  • ))
25.12.13 08:14

Аллочка, а какая у тебя программа? Поделись;)

Відповісти
  • Бухгалтер
25.12.13 09:03

Программа "Инфо-Предприятие: Бухгалтерия" автоматически осуществляет перерасчет НДФЛ в каждом месяце и формирует бланк перерасчета за любой период

Відповісти
  • Саша
25.12.13 09:38

А в случае изменений эта программа вам поправленные модули для корректного пересчета на почту присылает?)

Відповісти
  • Бухгалтер для Саша
25.12.13 09:43

Обновления скачиваются с сайта разработчика, другие изменения и настройки можно самому делать в программе: http://uvelirsoft.com.ua/kompleksnaya-bukhgalteriya.html

Відповісти
  • Аллочка для ))
25.12.13 10:27

У меня на трех моих фирмах Хепи-Бух.

Відповісти
  • Гясав
25.12.13 11:06

Пробовал Хепи-Бух, такое впечатление, что в прошлый век попал...

Відповісти
  • Патриот
25.12.13 11:43

А скажите пожалуйста по поводу 1-С 8 версия у нас в Днепропетровске новый бзик у работодателей, на собеседованиях требуют знания 1-С 8 версия, и им не все равно с какой программой работает бух. главное что-бы учет и порядок был. И фирмы у которых покупалась 7-я версия пугают ,что переходите на 8-ю а то 7- не буде поддерживаться и мы вас не будем обновлять. У меня своего программиста нет, и каждый раз приходится сталкиваться с тем что очень мало специалистов, а те с кем работал страшшно заняты а за визит берут 180грн. каждый раз да же за мелочь

Відповісти
  • Гясав
25.12.13 11:49

Для Патриот. Ну это ж 1С... Вы всегда платите не много, а максимум. Пугать можно кого угодно, чем угодно. Я, слава Богу, работал с руководителями, которым пофиг какая программа, лишь бы учёт был нормальный, ну и недорого, конечно. От 1С отказались когда начали "предлагать" перейти на 8-ку. Программа сложная, и, на мой взгляд, для прокорма программистов. В общем бизнес у них такой. Найти адекватных специалистов по обслуживанию невозможно. Многие вообще не знают бухгалтерию. Их вопрос: "А зачем это?" меня в свое время достал... Ну и денег не слабо хотят....

Відповісти
  • Патриот
25.12.13 11:54

Для Алочки для)) А где Вы брали Хепи Бух

Відповісти
  • eMelya
25.12.13 11:59

Аллочка У меня то же пересчитывает каждый месяц, но от этого перерасчет за год не отменяется. Патриот http://byte.lutsk.ua/index.html

Відповісти
  • Алиса в Стране чудес
25.12.13 12:01

Патриот, ну а как работодателям будет все равно, в какой проге бух умеет работать, если установлена уже программа? Под каждого буха менять? А по поводу 7 версии 1с: знаю лично предприятие, у которого лицензированная программа (семерка) и договор еще лет десять действителен на обслуживание. Так что не бросят обновлять программу. К тому же и сейчас продается 7-ка лицензионная. Правда, стоит почти в три раза дороже, чем 8-ка. А семерку обновлять можно и без особых затрат. Знаю девочек, которые кооперируются, одна покупает обновление (колесико такое), а потом всем по почте сбрасывает. А в программу втянуть его - пара пустяков.

Відповісти
  • И Я
25.12.13 12:13

В Днепропетровске есть программа "GrossBee". Разработка местных программистов. Очень похожа на семерку. Прекрасно дорабатывается и поддерживается программистами.Лицензионная. Можно работать и частникам и юрикам Рекомендую.

Відповісти
  • eMelya
25.12.13 12:21

И Я А где ссылочка на сайт "GrossBee"? Сначала нужно посмотреть. Если пограмма только с рук, а демки и сайта нету - это первый шаг к зависимости от программистов.

Відповісти
  • Тетяна
25.12.13 13:04

У мене 1С:Бухгалтерія 8.2, так у цій програмі ПДФО автоматично утримується та розприділяється відповідно до місяця нарахувань, а в кінці року можна і перерахунок зробити, хоча і немає сенсу бо все правильно на протязі року рахується. Але я роблю щоб підшити бо по ПК треба:)))

Відповісти
  • Я
25.12.13 13:07

ПОВЕРТАТЬ КОШТИ НЕ МОЖНА. Внаслідок проведення перерахунків можуть бути встановлені як суми ПДФО, що підлягають доутриманню з працівника, так і суми ПДФО, які слід йому повернути.

Відповісти
  • :)))
25.12.13 13:54

Если не применялась налоговая льгота , перерасчет не делается?

Відповісти
  • Кукурузница
25.12.13 14:02

А если мне перерасчет не нужен? Все правильно насчитывали в течении года, тогда как?

Відповісти
  • Ed
25.12.13 14:13

Если речь пошла о программах киевская "Дебет плюс" базовую версию вообще предоставляет бесплатно, поддержка на форуме сайта, есть и обучающая документация и видеоролики. Для тех у кого нет возможноти приобрести и поддерживать платные продукты хорошая помошь, но надо разбираться самостоятельно. Я ради интереса скачал, в принципе работоспособно http://debet.kiev.ua/

Відповісти
  • Светлана
25.12.13 14:16

Немного не в тему, но подскажите, кто знает. Сдали отчет 1-ДФ за 1 квартал - 6.04, когда делали отчет за 2 квартал, ошибочно сохранили его в медке в отчетах за 1 квартал и сдали 27.07, потом заметили и пересдали за правильный период. Теперь ГНИ настаивает, что отчет за 1 квартал, поданный 27.07 и есть правильный (?), а значит поданный с нарушением сроков. Мы писали письмо объяснение как все произошло, приложили отчеты и квитанции. но они все равно вызывают на составление акта и говорят, что второй раз поданный отчет 27,07 отменяет первый сданый 9,04, а значит штраф. Бред бредом, но теперь как-то надо защищаться, но как?

Відповісти
  • Ксюша
25.12.13 14:36

Подскажите, если НЕ применялась НСЛ, тогда не нужно делать перерасчет НДФЛ или все же нужно?

Відповісти
  • а у нас
25.12.13 14:57

Я 25.12.2013 15:07:43 ПОВЕРТАТЬ КОШТИ НЕ МОЖНА. А чому ні?

Відповісти
  • Гясав
25.12.13 14:57

Для Светланы. Можно попробовать им доказать, что Вы отправили Звитну форму, а не Звитну нову., поэтому это ошибочная форма за 2 квартал, а не за 1 -й... Плюс подложить Расчет ЗП.

Відповісти
  • Аллочка для Гясав
25.12.13 16:05

Программа действительно из прошлого века, но мне она полностью подходит. Я сама во всем разобралась только клиент-банк под меня настроили. А програмисты действительно очень дорогими стали...

Відповісти
  • для Аллочки
25.12.13 21:53

Можно пользоваться современными программами, простыми и удобными. Необязательно прибегать к таким "радикальным" методам и без программистов.

Відповісти
  • оба-на
26.12.13 07:42

Програмисты никогда дешевыми не были... да и дождаться их тоже чаще всего нереально... пришлось осваивать - запустить файлик - я думаю это любой бух сможет... просто не все хотят... а по поводу 8-ки - да сложная, для МП вообще не подходит, много времени забирает на освоение и умение... шкурка вычинки не стоит...

Відповісти
  • Ириша
26.12.13 08:25

Тоже интересует вопрос, Обязательно ли делать годовой перерасчет? Например, если к доходам работников не применяется НСЛ и размер таких доходов ниже черты, после которой применяется ставка 17%? Нашла такое объяснение: Несмотря на то, что в соответствии с пп. 169.4.2 НКУ работодатель обязан делать годовой перерасчет, однако специальных финансовых санкций за непроведение такого перерасчета не устанавливается. Более того, действующее законодательство не содержит установленной формы проведения годового перерасчета, по его результатам не подается специальная форма отчета в ГНС. Поэтому доказать, был ли проведен такой перерасчет или нет, особенно если результат пересчета был нулевым, сложно.

Відповісти
  • Таня
26.12.13 10:19

т.е. если я правильно поняла за год минималка - 13835грн, а дозволено 11440грн и с остального 17%. Ответьте!

Відповісти
  • Марі
26.12.13 13:07

Світлана, а всередині самого звіту за який період ? Плутанина лише у електронці, чи і в роздруківці?

Відповісти
  • а у нас
26.12.13 14:27

для Таня Потрібно брати доходи ОКРЕМО по кожному місяцю і там вже дивитися, правильно протягом року рахувалося, чи ні. Буває всяке. В мене програма "настроєна" так, що не враховує перехідні виплати і все "тулить" в один місяць.

Відповісти
  • Таня
26.12.13 15:08

спасибо!!!

Відповісти
  • Lama
26.12.13 17:50

Не пойму почему все ругают 1С 8,2. бухгалтерия?. Я пенсионерка и работаю в ней уже 3 года (малое предприятие-производство с НДС). Да времени берет больше, чем сделать вручную, но если не лезть в дебри, то хорошо. Сама делаю с сайта обновления, очень просто. И это при том что я не великий спец в компьютере. А вот 1С 7.7 сколько не пыталась выучить так и не смогла. Настолько она мне кажется запутанной.

Відповісти
  • Rosa
26.12.13 21:25

Lama, скриньте ссылку где берете обновления. Xxxl120@i.ua

Відповісти
  • как быть
29.12.13 22:57

Подскажите делать ли перерасчет если работник работал на минималке пользовался НСЛ и одновременно получал доход по гражданско-правовому договору без НСл соответственно. Брать совокупный доход работника или в данном случае не надо объединять эти доходы?

Відповісти
  • Марі
30.12.13 10:28

Дохід по ЦПД - не зарплата, об'єднувати не можна.

Відповісти