Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Щодо можливості надання платником єдиного податку третьої групи безвідсоткової поворотної фінансової допомоги іншій юридичній особі (лист від 23.10.2021 р. № 4032/ІПК/99-00-18-04-03-06)

Щодо можливості надання платником єдиного податку третьої групи безвідсоткової поворотної фінансової допомоги іншій юридичній особі (лист від 23.10.2021 р. № 4032/ІПК/99-00-18-04-03-06)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.10.2021 р. № 4032/ІПК/99-00-18-04-03-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо можливості надання платником єдиного податку третьої групи безвідсоткової поворотної фінансової допомоги іншій юридичній особі та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи та має намір надавати іншій юридичній особі безвідсоткову поворотну фінансову допомогу.

Товариство, посилаючись на норми чинного законодавства, просить надати роз’яснення з наступних питань:

Чи підпадає надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги іншій юридичній особі під діяльність фінансового посередництва згідно з п. 291.5 ст. 291 Кодексу?

Якщо підпадає під фінансове посередництво, то скільки раз на рік Товариство має право надавати іншій юридичній особі безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, щоб даний вид діяльності не підпадав під діяльність фінансового посередництва згідно з п. 291.5 ст. 291 Кодексу?

Щодо першого питання

Особливості застосування спрощеної системи визначено гл. 1 розд. XIV Кодексу.

Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Види діяльності, за умови здійснення яких юридичні особи не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи, визначені у п. 291.5 ст. 291 Кодексу.

Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва (пп. 6 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу).

Згідно з пп. 4, 5 частини першої ст. 1 Закону України від 12 липня 2001 року N 2664-III "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" зі змінами та доповненнями фінансові активи - кошти, фінансові інструменти, боргові зобов’язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних папері. Фінансовими послугами є операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.

Відповідно до абзацу третього ст. 333 Господарського кодексу України фінансове посередництво - діяльність, пов’язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством. Фінансове посередництво здійснюється установами банків та іншими фінансово-кредитними організаціями.

Враховуючи зазначене, діяльність юридичної особи з надання поворотної фінансової допомоги іншим юридичним особам на постійній основі має ознаки фінансового посередництва.

Водночас зазначаємо, необхідною умовою правильного застосування податкового законодавства є встановлення всіх суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та детального вивчення всіх первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, оформленням яких вони супроводжувались.

Щодо другого питання

Кодексом не визначено поняття "разовість господарської операції" під час оподаткування доходів суб’єкта господарювання від здійснення господарських операцій. Будь-яка господарська операція, що спрямована на отримання доходу і проводиться суб'єктом господарювання самостійно або через свої відокремлені підрозділи відповідно до пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Кодексу є господарською діяльністю.

Додатково повідомляємо, що відповідно до п. 528 підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

фото автора У фокусі
Віталіна Мірошниченко Звіт з ЄСВ ФОП за 2021 рік: приклади заповнення...
74007 101
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам