Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Наше підприємство юридична особа. Робітник подав заяву про звільнення за угодою сторін п.1 ст.36 КЗпП України, Роботодавець згоден. Підскажіть будь ласка, які ще потрібно оформити документи до заяви та наказу? Потрібно лі скласти додаткову угоду про розірвання трудового договору? Чи виплачує Роботодавець якусь компенсацію Робітнику при звільнен

Наше підприємство юридична особа. Робітник подав заяву про звільнення за угодою сторін п.1 ст.36 КЗпП України, Роботодавець згоден. Підскажіть будь ласка, які ще потрібно оформити документи до заяви та наказу? Потрібно лі скласти додаткову угоду про розірвання трудового договору? Чи виплачує Роботодавець якусь компенсацію Робітнику при звільнен

На запит від 24.05.2007р. щодо звільнення працівника за угодою сторін п.1 ст.36 КЗпП України відповідаємо.
Пункт 1 ст. 36 КЗпП України передбачає можливість припинення трудового договору за погодженням сторін. Для цього потрібна заява працівника, інших документів до заяви додавати не потрібно. Компенсація виплачується тільки за невикористану щорічну відпустку.

фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
109704 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно