Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Як здійснюється перехід на спрощену систему оподаткування суб’єктами підприємницької діяльності - фізичними особами?

Як здійснюється перехід на спрощену систему оподаткування суб’єктами підприємницької діяльності - фізичними особами?


Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності самостійно (за власним бажанням) обирають спосіб оподаткування доходів, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, за єдиним податком шляхом придбання Свідоцтва про сплату єдиного податку при обов’язковому додержанні відповідних умов, зазначених у ст. 1 Указу Президента України від 03.07.98 №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ)
Відповідно до ст. 1 Указу спрощена система оподаткування запроваджується до суб’єктів господарювання - фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва (за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період, термін сплати яких настав на дату подання заяви) фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного звітного періоду з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, подає до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації письмову заяву за формою, визначеною наказом ДПА України від 29.10.99 №599 "Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі".
Орган державної податкової служби за місцем державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи за наявності платіжного документа про сплату єдиного податку зобов’язаний протягом десяти робочих днів після отримання заяви безоплатно видати Свідоцтво або надати письмову мотивовану відмову. Свідоцтво видається на зазначений в заяві термін, але в межах календарного року.

фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
112842 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно