Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


  • Чи сплачується збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства при продажу коньяків та пива?

Чи сплачується збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства при продажу коньяків та пива?

Так, сплачується.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» від 09.04.99 р. № 587-XIV, зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 587), належать суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво.
Слід уточнити, що поняття алкогольні напої на підставі Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15.09.95 р. № 329/95-ВР, зі змінами та доповненнями, включає продукти, отримані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів із вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об’ємних одиниць, що належать до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів за кодами 2204, 2205, 2206, 2208.
При цьому в листі Міністерства аграрної політики України від 08.02.2001 р. № 02-10/35 наведене таке розшифрування зазначених кодів:
2204 – вина виноградні натуральні (столові, кріплені), шампанські, ігристі (газовані);
2205 – вермути;
2206 – плодово-ягідні вина (газовані), інші напої зброджені (сидр яблучний, перрі (сидр грушевий), напій медовий);
2208 – спиртові настоянки, лікери, коньяки, бренді, солодкі наливки, горілка, спиртові настоянки зі слив, груш і вишень та інші міцні напої.
Згідно із Гармонізованою системою опису та кодування товарів пиво має код 2203.

фото автора У фокусі
Дмитро Костюк Звіт з ЄСВ ФОП – 2020: приклад заповнення...
261589 292
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд