Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.09.21
7033 6

Якщо випадково поповнили СЕА ПДВ рахунок свого контрагента

Євген Власов Податковий адвокат

Підхід податкової

У разі, коли помилково перерахували кошти не на поточний рахунок свого контрагента, а на його СЕА ПДВ рахунок, ці кошти не збільшують загальний показник ΣНакл (загальна сума, що дає право зареєструвати відповідну кількість своїх податкових накладних), та не збільшується і ΣПопРах, адже, на думку податківців, збільшення реєстраційної суми за рахунок поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку з інших джерел (тобто не з рахунку самого платника податку) чинним законодавством не передбачено (див., наприклад, лист ДФСУ від 29.12.2018 за № 5496/ІПК/10-36-12-01).

Положеннями  ПКУ не передбачено перерахування коштів з рахунку в СЕА ПДВ одного платника на поточний або рахунок в СЕА ПДВ іншого платника  (ІПК ДПС від 05.03.2021 за № 849/ІПК/99-00-18-03-03-06).

Судова практика

 

Натомість слід йти шляхом, що визначений положеннями п. 43.3 ст. 43 ПКУ, що передбачають процедуру повернення помилково та/або перерахованих  грошових зобов’язань.

 

Так, відповідно до  п. 43.3 ст. 43 ПКУ платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: (1) на поточний рахунок платника податків в установі банку; (2) на єдиний рахунок (у разі його використання); (3) на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; (4) повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

 

Контролюючий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету або з єдиного рахунку та подає його для виконання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Однак дива, зазвичай, не відбувається, а тому слід готуватися до судового оскарження бездіяльності податкового органу. 

 

Добре, що загалом судова практика на боці платників податків (приклад, Постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.05.2021 у справі за № 580/4761/20), проте, слід зважати, що, на жаль, відразу звернутися до суду за стягненням коштів не вдасться, спочатку треба вимагати від податківців підготувати висновок для казначейства для перерахування, і лише після цього слід торувати шляхом  стягнення коштів.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Олена
21.09.21 10:06

А як бути із захистом прав тих фірм ,які втратять власний регліміт? Поки не буде прописаної  процедури повернення коштів із ПДВ-рахунків без втрати податкового кредиту, то буде виникати такий казус.

Ответить
  • Оптиміст
21.09.21 10:32

Якщо такі кошти не збільшують ліміт, то вони і зараховуватись на електронний рахунок не повинні, а мають повертатися відправнику, як помилковий платіж....бо повертати кошти з чужого рахунку, теж якось не правильно

Ответить
  • Влад
21.09.21 12:40

Оптиміст, нет процедуры, а выписывать ее отдельно не будут. Не считают нужным так как не видят проблему. НЕ ВИДЕТЬ ПРОБЛЕМУ ВООБЩЕ ХОРОШИЙ ПОДХОД!

Ответить
  • Євген Власов
21.09.21 11:41

Оптиміст, це було би найбільш адекватний та доречний варіант. 

Ответить
  • Оксана
05.10.21 10:32

была похожая ситуация...счет был заблокирован и директор оплатил НДС через кассу банка (через подотчет) на СЕА ПДВ сумма легла, а права на регистрацию налогового кредита не дала....писали заявку на возврат как ошибочно перечисленных (после разблокировки счета)

Ответить
  • ЛАРИСА
13.10.21 14:00

Оксана, Добрый день! А Вам в итоге деньги вернули? Нам контрагенты набросали денег ошибочно. Тоже хотим попытаться что-то сделать.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям