Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.09.16
5868 4 Печатать

Щодо оподаткування податком на прибуток вступних внесків членів ЖБК

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державною фіскальною службою України у листі від 08.09.2016 р.№ 19390/6/99-99-15-02-02-15 (далі – лист ДФС №19390) надана податкова консультація щодо оподат- кування податком на прибуток вступних внесків членів кооперативу.

Правовий статус ЖБК визначається Цивільним кодексом України від 16.01.2003 р. № 435-IV із змінами та доповненнями і Законом України від 10.07.2003 №1087-IV «Про кооперацію» із змінами та доповненнями (далі – Закон №1087).

Згідно зі ст.6 Закону №1087 кооператив створюється внаслідок об’єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану.

Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути житлово-будівельними.

Кооператив відповідно до свого статуту самостійно визначає основні напрями діяльності, здійснює її планування. Кооперативи надають послуги своїм членам, не маючи на меті одержання прибутку (ст.23 Закону №1087).

Вимоги до підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими, визначені у підпункті 133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс)

Обов’язковою умовою для неприбуткових підприємств, установ та організацій (далі – неприбуткова організація) є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу).

Нагадуємо, що 16.07.2016 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 р. № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок).

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені житлово-будівельні кооперативи (далі – ЖБК) (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом) (п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 Кодексу).

Отже, утворені згідно із Законом №1087 та внесені до Реєстру ЖБК не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих ними у межах статутної діяльності, за умови, що такі доходи (прибутки) використовуються такими неприбутковими організаціями виключно для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу), та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Установи та організації, які не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу, є платниками податку на прибуток на загальних умовах і подають фінансову і податкову звітність та сплачують податок на прибуток у порядку, встановленому розділом ІІІ Кодексу.

Згідно з п.134.1 ст.134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Розділом ІІІ Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці з операцій щодо внесення вступних внесків членів кооперативу.

Таким чином, зазначені вище операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.

По материалам ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Марта
27.09.16 15:42

Ну вони відповіли якраз як завжди:Таким чином, зазначені вище операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Мол : Ми не знаємо, питайте в Мінфіна, а як ми прийдемо на перевірку, то будемо знати

Ответить
  • Марта
27.09.16 15:43

А як щодо обкладання ПДВ внесків ? Хто як думає?

Ответить
  • Абзац
28.09.16 12:30

ЖСК на благотворительтный фонд.Вступительный взнос- это некая часть материальных прав на недвижимость, по которой в дальнейшем будет оформлено право на имущество. Все попадает на ВД/ВР и начисляется НДС.Другого быть не может.

Ответить
  • Марта
28.09.16 15:14

для Абзац: тобто , ви хочете сказати, що пайові внески обкладаються пдв відразу? не при переході права власності на збудовану квартир?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям