Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


18.04.24
2209 2

Запрошую до великого тенісу з податковою!

Євген Власов Податковий адвокат

Чому теніс? Бо це улюблена гра наших державних органів, чом би і платникам податків в нього не пограти. 

Час від часу пишу дописи про наявні податкові колізії, неузгодженості, від яких чомусь страждає лише платник податків.

Динаміка внесення змін до Податкового кодексу України під час війни просто вражає 50 змін за 700 з гаком днів війни (це приблизно один раз на два тижні).

Я вже писав про те, що податкова активно вийшла на полювання: штрафує за невчасну реєстрацію податкових накладних. Якщо дуже стисло, то в 2022 році – рік НЕможливості в нормальному режимі зареєструвати податкові накладні, як наслідок – бізнес озвучив цю проблему державі, адже відчув, що за цим прийде час жнив для податкової: штрафуватимуть аж гай шумітиме.

Парламент довго думав, зрештою на початку 2023 року прийняв зміни до ПКУ про зменшення штрафів за невчасну реєстрацію накладних. 

Але нині податковій та судам до цього байдуже (якщо дуже літературно), бо, бачте, норми про зменшення штрафів діють від дати набуття чинності закону, та не мають зворотної сили.

Я не хотів би обговорювати дух закону та права, гратися з інститутом «зворотна дія закону у часі», і займатися фаховим обмірковуванням, натомість хотів би, як звичайний платник податків, аби уряд, парламент, усі ті хто приймає недолугі закони чітко сказали: штрафи за 2022 рік зменшувати не будемо. 

 

І тоді, бізнесу стане вчергове зрозуміло: він просто ввімкне режим «віртуальний штраф за невчасну реєстрацію податкових накладних» та закриється, а податкова нехай полює далі та за запахом шукає платників податків у полі правової невизначеності та “принадного” (як з усіх прасок нам повідомляють) українського бізнес середовища.

Отож я уже тричі звертався до парламенту з цього приводу:

Вперше, десь місяців 4-5 тому. Результат: врахуємо, подивимося. Це було моє колективне звернення.

Вдруге, десь 1-2 місяці тому уже звернувся до Ярослава Железняка, борця за права та інтереси платників податків, але десь у паралельній реальності, чи в іншій країні (допускаю, що він може дійсно допомагає платника, проте в цьому конкретному випадку маю лише ігнорування проблеми сотень платників податків).

Втретє, уже нещодавно. Результат: звернення перенаправили до секретаріату КМУ, мабуть, в парламенті вважають, що уряд у нас уповноважений вносити зміни до Податкового кодексу без парламенту.

 

Отже, у чому полягає гра в теніс, до якої запрошую:

  1. У мене є проєкт звернення до Верховної ради щодо штрафів за невчасну реєстрацію в 2022 році (напишіть мені на електронну адресу запит, що цей отримати цей  проєкт: ev@legalvector.com.ua).Я готовий радо поділитися ним, за умови, що це звернення буде підписано з Вашого боку та надіслано або до парламенту (можна через їхній портал, правда, процедура реєстрації трохи маружна та незручна) АБО до Кабінету міністрів, там, правда, також слід пройти через реєстрацію. Не обов’язково підписувати від підприємства, можна навіть як фізична особа.

Маю надію, що якщо завалити цими зверненнями Верховну Раду, КМУ, то проблему можна якось зрушити з місця. 

Шкода, прикро, на жаль, однак наші гнівні коментарі деінде Верховна Рада, Кабінет Міністрів України не читають, бо вони цього робити не можуть, вони лише можуть рахувати дохідну частину бюджету за рахунок штрафів.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ntguilty
02.05.24 16:17

то вже ж не теніс буде, а щось на кшалт пенальті

Ответить
  • прохожий
18.05.24 06:54

А тенісист Женька Власов має відстрочку від мобілізації та на яких підставах? На сьогодні це найважливіше питання сьогодення, ніж спортивні змагання з податкової.     

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям