при подписке на рассылку
gift_icon

Декларування - 2018: Оподаткування доходів фізичних осіб від надання в оренду земельної ділянки (паю)

Згідно з п. 164.2 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 ПКУ.

Як оподатковуються доходи громадян від надання в оренду земельних ділянок (паїв) в оренду суб’єктам господарювання – юридичним особам та ФОП?

Відповідно до п.п. 170.1.1 ПКУ податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Відповідно до норм ст. 1 Указу Президента України від 02.02.2002 р. № 92/2002 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян - власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)», плата за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) має становити не менше 3 відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю).

Таким чином, об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб за операціями з надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю) визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж 3 відсотки визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) доходи, від надання в оренду (суборенду) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ (18%) -  п.п.168.1.1 ПКУ.

Крім того, згідно з п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ доходи, визначені ст. 163 ПКУ є об’єктом оподаткування військовим збором. Ставка збору становить 1,5 % від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Реокмендуємо зразок заповнення декларації власником паю.

 

По материалам ГУ ДФС у Черкаській області
Отключить рекламу
Комментарии
  • Татьяна Т.
28.01.18 19:31

Зачем собственнику земельного пая подавать декларацию и еще раз платить налоги, которые с него удержал налоговый агент?

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 0
  • Наталія
28.01.18 21:10

Мені також цікаво, хіба орендарі (податкові агенти) не подають 1-ДФ? Звідки я можу знати яку суму мені нарахували і скільки ПДФО і ВЗ утримали, якщо я плату за пай отримала зерном. 

Ответить
    Оценить
  • 4
  • 0
  • *
30.01.18 09:23

Наталія, та то, аби шо писать... видимость бурной деятельности

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • ТАНЯ
30.01.18 11:34

Была информация, что эту декларацию отменили. Я сдавала , а вот лет 5 назад отменили. И что опять!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
01.02.18 18:02

Декларацию подает собственник, у которого не удержали налоги / сдавал пай физлицу - пример об этом

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ПРИЛОЖЕНИЕ
Календарь бухгалтера
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления