Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


12.02.20
11891 18 Печатать

Коли потрібен РРО при оплаті через мережу Інтернет?

Згідно з пп. 1, 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб’єктами господарювання виключно через банківські установи РРО не застосовується.

Статтею 2 Закону № 265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Місце проведення розрахунків – місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

При здiйсненнi розрахункiв за товари (послуги) суб’єкти господарювання зобов’язанi застосовувати РРО, у тому числi у разi здiйснення безготiвкових розрахункiв за допомогою платiжних карт Visa, MasterCard, LiqPay та інших iз використанням мережi Інтернет. При цьому розрахунковi документи при продажу товарiв (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу.

Разом з тим, якщо не визначено мiсце розрахункiв, проведених на пiдставi рахунку у безготiвковiй формi при наданнi iнформацiйно-консультацiйних послуг, отриманих комп’ютерними та iншими програмами за допомогою мережi Інтернет, РРО не використовується.

По материалам ГУ ДПС у Полтавській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Шурик
12.02.20 08:29

Последний абзац интересен, как и что. 
"Компьютерных та инши программ", что за "программы" такие не компьютерные. Сейчас процессора лепят куда угодно, значит всё это компьютеры.
И что там происходит, программа лезет в базу данных и сама платит за их получение,? Это про телефонный лохотрон, при котором не нужно РРО,? 
Выходит что падаткова банда соучасница всех мошенников.

Ответить
  • Андрей
12.02.20 08:48

Итак, ФОП 3 группа, без ПДВ. Продаю сложнобытовую технику через интернет. Работаю на условиях предоплаты. Покупателю физлицу даю реквизиты своего расчётного счета. Покупатель самостоятельно переводит средства для оплаты счета со своей платежной карты на мой р/с, используя сторонний сервис, к примеру, Приват24. Я выписываю расходную накладную, отправляю её вместе с товаром. 
Внимание, вопрос. Судя по т. н. "логике" налоговиков такая платежная операция требует применения РРО?

Ответить
  • Світлана
12.02.20 11:38

Андрей,  закон про РРО писали у 1996 році, коли були у використанні картки попередньої оплати на телефон та інтернет, таким чином, були окремі "платіжні" картки і "банківські" картки. 
https://news.dtkt.ua/debet-kredit/portal-news/58072  
Лист НБУ від 16.05.2019 р. №57-0007/26039  "Отже, зарахування коштів на рахунки торговців, незалежно від способу ініціювання цих переказів: або шляхом перерахування коштів з рахунка на рахунок, або внесення готівкових коштів для подальшого переказу за допомогою платіжних пристроїв, є безготівковими розрахунками."

Ответить
  • резидент
12.02.20 09:00

Андрей,в этом разъяснении ничего не сказано про Приват24. А вообще да, они говорят используйте РРО. Понятно что это не правильно. Но в случае чего - пусть они докажут, что платеж пришел через Приват24. Как они собираются его отличать от обычного безнала?

Ответить
  • Оксана
12.02.20 10:24

резидент, они мотивируют, что типа оплата была картой, но тут спорно, потому как физически оплата не пластиком была, а безналом со своего банковского счета.

Ответить
  • резидент
12.02.20 11:57

Оксана, я о другом. По выписке банка нельзя отличить поступление обычного безнала от поступления по Приват24. Поэтому только если они сделают контрольную закупку.

Ответить
  • резидент
12.02.20 09:02

"у разi здiйснення безготiвкових розрахункiв за допомогою платiжних карт Visa, MasterCard, LiqPay та інших iз використанням мережi Інтернет"Вообще-то LiqPay - это не платежная карта.

Ответить
  • Андрей
12.02.20 10:08

резидент, а это и не удивительно,  как выше заметили у них и программы не только лишь компьютерные бывают...
  Какой же винегрет у них в голове, сами хоть раз читали свои "материалы ГУ ДПС"?...

Ответить
  • Оксана
12.02.20 10:27

.....а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
это можно трактовать как хош
нет в законе четких разьяснений, вот ДПС и пользуется этим

Ответить
  • Татьяна
12.02.20 12:10

Андрей, поясните все таки надо к ликпею РРО или нет. Читаю налоговиков - надо. Хотя и не согласна

Ответить
  • резидент
12.02.20 14:21

Татьяна, я не Андрей, но скажу свое мнение. Надо. Вы принимаете платежные карточки, только в интернете.

Ответить
  • Світлана
12.02.20 16:11

Не могу понять, откуда это желание прогнуться и согласиться, что использование банковской карты это наличный расчет. Карточка в данном случае - инструмент. А деньги хранятся - в виде числа - в банке. На счету, к которому "привязан" номер карты. И именно с расчетного счета плательщика на расчетный счет получателя перечисляются деньги.  И для получателя это безналичный расчет при самом маниакальном желании утверждать, что это не так. 

Ответить
  • резидент
12.02.20 16:34

Світлана,Это желание тянется из Закона об РРО. "... які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо). Эквайринг (Ликпей) - это и есть применение карток. А вот Приват24 - нет

Ответить
  • Владимир
12.02.20 17:26

резидент, розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг) ...
Не относится оплата карточкой не по месту реализации товаров / услуг к расчётной операции, требующей использование РРО.

Ответить
  • резидент
13.02.20 09:43

Владимир,с чего вы решили, что место реализации товаров - это торговая точка или что-то подобное? Где определение этого термина?

Ответить
  • Тетяна
12.02.20 14:59

Читаю перли податківців і розумію,що найкраще законодавство знають бухгалтери,а не вони.Моє рішення-якщо Ви продаєте товар(послугу) і у Вас  на сайті покупець вводить № картки,термін їі дії та CW код,то це потрібно пробивати чек по РРО!Якщо Ви отримуєте на рахунок кошти і визначити ,як покупець здійснив оплату не можна,то для мене це чистий безнал

Ответить
  • Полина
12.02.20 16:35

По расчетному счету видно как пришли деньги с карты, через платежный терминал и т.д 

Ответить
  • Андрей
12.02.20 21:43

Полина, у меня оплата заходит через  транзитный счёт "UAH Тр.счет по. ACCORD". Платили картой. Я так понимаю, фактически это уже чистый безнал получается, так как движение средств со счёта на счёт. Но у наших доблестных налоговиков наверняка есть особое "роз'яснення" по этому поводу 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям