Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.04.20
5412 13 Печатать

Мін’юст спростовує міфи щодо державної реєстрації бізнесу після 28 квітня 2020 року!

28 квітня 2020 набирав чинності Закон України від 06.12.2019 р. № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон), який передбачає зокрема нові правила надання державному реєстратору інформації про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) юридичних осіб.

У зв'язку з цим в мережі циркулює низка міфів, які потребують спростування.

Міф № 1: необхідно терміново бігти до державного реєстратора для оновлення інформації про КБВ, інакше на керівника юридичної особи буде накладено штраф.

Реальність: в частині обов'язкового надання інформації про КБВ норми Закону почнуть працювати не 28 квітня 2020 р., а пізніше – з моменту набрання чинності наказом Мінфіну про затвердження форми та змісту структури власності юридичної особи. Поки що такий наказ не прийнято! Звертаємо увагу, що тримісячний строк для оновлення інформації про КБВ почне спливати лише після набрання чинності таким наказом. До цього моменту державні реєстратори проводять усі реєстраційні дії у звичайному режимі. Отже, поки що не потрібно штурмувати державних реєстраторів з проханнями про оновлення інформації про КБВ на виконання Закону. Мін'юст додатково поінформує про прийняття Мінфіном відповідного наказу та про подальший порядок дій.

Міф № 2: необхідно кожного разу при зверненні до державного реєстратора подавати структуру власності юридичної особи, нотаріально засвідчені копії паспортів КБВ тощо.

Реальність: надавати додаткові документи для реєстрації змін до відомостей про юридичну особу (наприклад, структуру власності, нотаріально засвідчену копію паспорта КБВ тощо) вимагається лише у разі зміни інформації про КБВ. В усіх інших випадках процедура реєстрації залишається без змін.

Міф № 3: з 28 квітня 2020 р. потрібно подавати безліч нових документів, у тому числі таких, які ще не затверджено. Будуть одні відмови в реєстрації

Реальність: до дня набрання чинності наказом Мінфіну про затвердження форми та змісту структури власності юридичної особи (який, знову ж таки, поки що не підписаний), подання державному реєстратору документів для встановлення відомостей про КБВ, у тому числі і нотаріально засвідчених копій їх паспортів, не вимагається. Як і раніше, поки що достатньо заповнити необхідну інформацію у відповідній заяві.

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер 911 першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

По материалам Мін’юст

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Надежда
29.04.20 06:35

У нас как всегда. Мы ДОЛЖНЫ, а минюст еще не разработал,и никому не должен.

Ответить
  • Татьяна
29.04.20 09:11

Решили слетать на Луну, но ракету не построили

Ответить
  • Ігор
29.04.20 09:15

Міф № 2: нотаріально засвідчені копії паспортів. А навіщо їх взагалі нотаріально засвідчувати? Ви ж створили додаток "Дія"! Ви там якось визначиться. Бо нівелюєте єдине за рік досягнення бариг.

Ответить
  • Наталия
29.04.20 10:30

Ігор,А меня лично смущает это вопрос: Міф № 2: нотаріально засвідчені копії паспортів.
На сколько Я знаю нотариально заверенный документ приравнивается (то-есть является) аналогом оригинала. Это получается мне нужно отдать не известно кому и не известно как этот кто-то  будет хранить ОРИГИНАЛ ПАСПОРТА !!!!
А еще вот не пойму но раньше ну нельзя было заверять  такие документы как паспорт нотариально .

Ответить
  • Ігор
29.04.20 10:38

Наталия, так було, але вона втратила чинність: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12 
 Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України 

2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства юстиції України:

від 03.03.2004 № 20/5 „Про затвердження Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.03.2004 за № 283/8882 (із змінами); 

Зараз таких обмежень нема. Зараз, якщо під час карантину працювати нотаріусам не заборонено, візьму кілька банкнот 500 гривень та піду завірю нотаріально.

Ответить
  • Наталия
29.04.20 13:41

Ігор,хорошо  спасибо почитала .
Можно заверить ,
Но остается вопрос:нотариально заверенный документ приравнивается (то-есть является) аналогом оригинала!!!
И кто несет ответственность об сохранении персональных  данных !!!

Ответить
  • с/г
29.04.20 09:48

Ігор,  бо нотаріуси зароблять та % відстегнуть

Ответить
  • Нона
29.04.20 10:28

с/г, нещодавно я довідалась, що по закону при завіренні договору про оренду (складу) в приватної особи нотаріус бере 1 % від загальної суми за весь термін. Оце лоббі!! тільки дивно що відсоток такий малий!!

Ответить
  • ....
29.04.20 10:12

У кого какие идеи, как жить дальше бухгалтерским фирмам? Чем больше раз перечитываю 361, тем хуже настроение.....

Ответить
  • Наталія
29.04.20 12:17

Ми Приватне підприємство потрібно внести ще один КВЕД,звернулись до реєстратора,який нас відправив до нотаріуса щоб власник підприєства нотаріально засвідчив що це є він,і печатка теж його.Це бкло на початку року,нотаріус сказав 700 грн.здається у реєстратора теж біля 500 ,так що ми відмовилися від нового КВЕДу

Ответить
  • Надежда
29.04.20 14:31

Наталія, когда то писала уже, как только анонсировали эту чухню, добавляли КВЕДЫ в январе месяце, нас отправили к нотариусу, заверить протокол! 800 грн заверить+ админ сбор у регистратора 645 грн. Такова реальность.

Ответить
  • Сергей
29.04.20 16:42

а натариус пойдет и кредит на эти документы оформит))))

Ответить
  • Непогода
29.04.20 18:50

И где и как будут храниться эти нотариально заверенные паспорта? Кто гарантирует, что эти документы не умыкнет какой-нибудь архиватор и не оформит кредит в "швидко гроши" под бешеные проценты?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям