Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


20.07.20
6083 8 Печатать

Яка дата є датою постачання послуг у разі складання документа в електронному вигляді?

Відповідно до пункту 2 статті 3 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Згідно зі статтею 9 Закону N 996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Первинні документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати обов'язкові реквізити, зокрема дату складання.

Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені (пункт 5 статті 9 Закону N 966).

Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг (пункт 2 статті 9 Закону N 996).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Податкового кодексу України (далі - Кодекс) (пункт 1.1 статті 1 розділу I Кодексу).

Пунктом 44.1 ПКУ (перший абзац) встановлено, що для цілей оподаткування платники зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 ПКУ .

Правила формування податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ та складання податкової накладної і реєстрації її в ЄРПН регулюються статтями 187, 198 і 201 Кодексу.

Згідно з пунктами 201.1 та 201.10 ПКУ  при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені Кодексом терміни.

Враховуючи викладене, а також те, що серед обов'язкових реквізитів документа, визначених пунктом 2 статті 9 Закону N 996, дата підписання документа відсутня, платникам податку при здійсненні операцій з постачання послуг з метою визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ та, відповідно, складання податкових накладних за такими операціями, слід використовувати дату складання документа (в паперовій чи електронній формі), який містить відомості про постачання послуг платником податку, оскільки даний реквізит визначений Законом N 966 як обов'язковий для первинного документа.

Таким чином, при здійсненні платником податку (постачальником) операції з постачання послуг, які оформлялись первинним документом, складеним в електронній формі, датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ та відповідно складання податкової накладної за такою операцією буде вважатися дата складання такого первинного документа, який містить відомості про господарську операцію, незалежно від дати накладання електронних підписів.

По материалам Офіс великих платників податків ДПС

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ппп
20.07.20 10:27

а почему только услуг, по мне так это должно распространяться на все ЭД, которые имею реквизит "дата составления"

Ответить
  • Ния
20.07.20 10:48

Ппп,скорее всего потому, что остальные доки (типа РН и ТТН) контрагенты еще пока предпочитают получать вместе с товаром (с водителем), да и на акты в электронном виде еще надо уламывать заказчиков...)

Ответить
  • Ппп
20.07.20 10:29

Ппп, ну вообще конечно и это разъяснение хорошо, про токены еще пусть вспомнят

Ответить
  • Андрій
20.07.20 10:27

Для відповіді на запитання достатньо другого абзацу, для чого стільки непотрібного тексту.

Ответить
  • Ира
20.07.20 11:23

Скажите, Новая почта, в актах выполненных работ ставит дату, вообще не совпадающую с фактом? Или только у меня так?

Ответить
  • Андрій
20.07.20 12:14

Ира, Нам дають три акта в місяць, 10, 20, 30 числа

Ответить
  • ВАВ
20.07.20 16:12

Андрій, у мене по одній ТОВ тричі на місяць, по іншій ТОВ один раз, останнім числом місяця.

Ответить
  • Тетяна
21.07.20 11:07

ВАВ, это политика НП. Возникает вопрос: как верно отнести ТЗР (акт НП через 10 дней) на доставленный материал (на сч.20), который в производство ушел сразу?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям