Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


26.10.21
4907 5 Печатать

Розрахунок ЄСВ за працівника, який працює неповний робочий день та отримує заробітну плату менше мінімальної

Статтею 3 Закону України «Про оплату праці» визначено, що мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (ст. 31 Закону № 108).

Отже, якщо працівник відпрацював повний місяць, працедавець зобов’язаний нарахувати заробітну плату не нижче за мінімальну.

Проте, за угодою між працівником і власником, або уповноваженим ним органом, працівникам може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день, або неповний робочий тиждень.

У такому випадку оплата праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу, або залежно від виробітку, тобто, роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, заробітну плату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.

При цьому роботодавець розраховує суму ЄСВ, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день.

У разі нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи, ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

По материалам ГУ ДПС у м. Києві

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ольга
26.10.21 04:40

Директор - совместитель. Могу ли я начислять ему зарплату например за 1 час в день исходя из оклада не ниже минималки, если бы он работал полный день? ЕСВ начислю из фактической базы. НДФЛ и ВС тоже будет копеешным. Как на практике к такому относятся налоговики?

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
26.10.21 10:08

Ольга, если оплачиваете труд работница почасово, то оплата за  1 час должна быть не менее 36,11грн. Если работник был оформлен до этого с оплатой оклада за месяц, а Вы хотите, чтобы была оплата оклада за 1 час работы, то всё это нужно оформить (проще всего в оформлении, когда инициатива исходит от работника)

Ответить
  • Ольга
26.10.21 04:42

Ещё добавлю - предприятие ТОВ, оборотов на данный момент нету.

Ответить
  • Юра
26.10.21 06:19

Интересно мнение о начислении ЕСВ за лицо, которое остранили от работы из за КОВИД. Проще говоря, верно ли высказывание - учитель может не колоться и перейти на репетиторство за борщ, а за всё это время стаж ему пойдет, так как он не уволен, и следовательно его хозяин за него платит.

Ответить
  • Наталья
26.10.21 13:47

Юра,Могу ошибаться, но судя по последним разъяснениям, работнику, которого отстранили от работы из-за отсутствия сертификата о прививках, зарплата не начисляется, соответственно нет начислений по ЕСВ (нет базы начисления), не отчислений по ЕСВ, нет стажа за этот период.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям