Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


10.06.22
20105 23 Печатать

Восстанавливаем регистрационный лимит и регистрируем военные налоговые накладные

Автор: Децюра Сергей, налоговый эксперт.

Плательщики НДС, которые за февраль — май подавали декларации по НДС без регистрации в ЕРНН составленных ими НН/РК, уменьшали свой регистрационный лимит через возникновение показателя ∑Перевищ. Скорее всего, у них возник отрицательный регистрационный лимит. Из-за этого теперь, после запуска ЕРНН, эти плательщики не могут зарегистрировать НН/РК. О том, как выйти из этой ситуации, поговорим дальше.

Проблемы лимита

Когда проблем нет.Хотя ЕРНН несколько месяцев не работал (соответственно не происходила регистрация НН/РК), это не означало, что после возобновления регистрации НН/РК у плательщиков НДС не будет проблем с регистрационным лимитом.

Таких проблем не будет только у плательщиков НДС, которые до возобновления регистрации НН/РК в ЕРНН:

1) не подавали вообще декларации по НДС, то есть декларации за февраль — апрель 2022;

2) подавали декларации по НДС за этот период, но в них только декларировали налоговый кредит (НК) на основе первичных документов.

Эксклюзивный материал для подписчиков сайта
    Подписывайтесь и читайте полностью:
  • новости, эксклюзивные статьи, справочники
  • загружайте бланки
  • все это без рекламы
50
грн/
месяц
Уже оплатили? Войти
Подписчики PRO-доступа, журналов «Оплата Труда», «Бухгалтер 911», «Налоги & бухучет» получают бесплатный доступ к порталу бонусом к подписке.
Комментарии
  • Лора
10.06.22 03:18

Боюсь уже всіх коментарів...
Бо на початку, як і писав автор статті, говорилося що буде відбуватись реєстрація воєнних ПН за рахунок 2 рег.ліміту ( по перевищенню). Тепер танці з бубном.
Отже, молодець той, хто на все забив і вичікував - не звітував, не подавав...

Ответить
  • Лара
10.06.22 08:24

Лора,молодець, але кошти до бюджету не пішли, а ми так хотіли допомогти, вірили, декларували , платили і.....просто нема слів.
навіть в такий час держава продовжує обманювати людей, людей які їм повірили

Ответить
  • Олег
10.06.22 08:41

веду штук 15 фірм платників пдв , у всіх при відємному регліміті все реєструється. Крім однієї , у неї не сплачені задекларовані були зобовязання за лютий. Сплатили і все пішло також

Ответить
  • Любов
11.07.22 18:43

Олег, а мені 22 копійки не хватило (їх програма заокруглила) і - відмова.

Ответить
  • Екатерина
10.06.22 09:17

Олег, я також веду 11 фірм, все задекларовано та сплачено, дві не реєструють

Ответить
  • Олена
10.06.22 08:47

Тут коригування на -0,06 грн не пропускає,а УР з обнуленням НО ))) автор сам не сміявся,коли писав??? Як дістають ці всі кіпішування,чого ви все ведетесь на всю херню. Вчора цілий день контрагенти-покупці буквальносі сльозами просили зарегіть ПН за лютий-квітень,казала не поспішайте хай самі розберуться,со своїми роз ясненняи. Ні жалко людей,отправила. Все висить.Зараз все обнулять і скажуть:соррі ні соррі не скажуть,а скажуть негайно все переробить за 2хв."а не то.."Добре у кого 10 накладних

Ответить
  • Екатерина
10.06.22 09:18

Олена, обнулення пропускає

Ответить
  • Елена
10.06.22 09:25

Как говориться - "Не сделал и переделывать не пришлось"

Ответить
  • Лора
10.06.22 11:31

Елена, отут згодна. Хотілось як краще. Все своєчасно, в перервах між тривогами і походами в підвал ( у нас перші 1,5 місяці гаряче було). А тепер поїхало -" а может нет, а может да, а может это все слова..."
Думала, війна виправить не тільки наше розуміння, а й ставлення держслужбовців то тих, хто своїми зусиллями щось намагається робити. Ан ні, кому війна, а кому - матір рідна...

Ответить
  • Тетяна
10.06.22 09:34

Прекрасная статья, правда, месяца на три запоздала. Поэтому совершенно бесполезна лично для меня, т.к. я как социально ответственный и патриотично настроенный  бухгалтер честно декларировала незарегистрированный НО и НК по первичке, вовремя сдавала деки и платила ПДВ в бюджет. За что и расплачиваюсь теперь огромным минусом на НДС-счете, нерегистрируемыми накладными за май из-за этого минуса, недовольством покупателей за неполученного НК. Кстати, совет со сдачей деки только с НК - это из области фантазий. Через несколько минут после сдачи звонят ДПСники и верещат как потерпевшие.

Ответить
  • Наталія
10.06.22 13:16

Тетяна, За май пришлось срочно декларировать превышение, и в счет него начать регистрацию мая. Все как всегда: непричастные будут награждены, участвовавшие - наказаны)

Ответить
  • Лора
10.06.22 11:32

Тетяна, +1000

Ответить
  • Світлана
10.06.22 11:14

Тетяна, а я не подавала Деки за ці періоди, але розраховувала суму ПДВ, яку потрібно було б сплатити і платила ПДВ помісячно на електронний рахунок. Таким чином і собі головний біль знімала з подальшим уточненням, як ось зараз, і допомагали державі своєчасною сплатою податків.

Ответить
  • Любовь
10.06.22 11:58

Світлана,zтеж так зробила. Але телефонують і кажуть здати деки за лютий, березень.

Ответить
  • Тетяна
10.06.22 11:18

Для тезки Тетяни. В декларації потрібно убрати тільки ПЗ і залишити суму до сплати, якщо така була. Тоді приймають.

Ответить
  • Незнайка
10.06.22 11:38

Тетяна, будь ласка поясніть? Якщо знімаю ПЗ, сума до сплати зменшиться якраз на ПЗ. 

Ответить
  • Олена, Київ
10.06.22 12:10

То що потрібно робити? Подавали декларації з Д1 , виникла сума перевищення та ліміт "-".. Лютневі податкові реєструє, травневі відхиляє...Можливості кидати великі кошти на рахунок ПДВ немає..Як робити???

Ответить
  • Людмила
10.06.22 13:29

Олена, Київ, у меня НО за февр-апрель регистрировались вначале за счет лимита, а потом через 10-20мин. лимит восстанавливался и эта сумма регистрации уменьшала сумму перевищення. а НО за май регистрируются исключительно за счет лимита, мы ведь еще  не декларировали май. а у вас май не регистрируется, так как лимит в минусе.

Ответить
  • НАДІЯ
10.06.22 12:40

А в мене була переплата на рах. ПДВ  в лютому ,і ми здавали ДЕКЛ.,але всерівно  податкові за лютий не зареєструвались??

Ответить
  • Людмила
10.06.22 13:32

НАДІЯ, переплата на спецсчете важна при расчете с бюджетом за отчетный период, а для регистрации н/н важен лимит

Ответить
  • Світлана
10.06.22 14:40

Я вчора швидко подала деку за травень в надії , що зможу зареєструвати ПН в рахунок перевищеня. Але ні. Цього не відбулось!!! ДФС не приймає в зв'язку з недостатнім розміром 1-ліміту. Хоча якщо рахувати 2-ліміт  - то його повинно було вистачить. 

Ответить
  • Маргарита
10.06.22 17:19

Дотянула пополнением сумму рег. лимита до суммы максимальной незарегистрированной налоговой за февраль. А дальше за счет уменьшения перевищення постепенно зарегистрировала февраль, март и апрель (все деки сданы и налог уплачен)

Ответить
  • Вікторія
16.06.22 11:43

Ми стали платником ПДВ з 03.02.2022 р., до 15.02.2022 включно ПН були зареєстровані.Лютий ввійшов у декларацію за березень (так як неповний місяць, а дека подається за перший повний). Декларації за березень, квітень, травень подані та оплачені. Відповідно виникла сума перевищення у березні та квітні (за ці місяці накладні зареєстрували). А лютий з 16 по 28 не дає зареєструвати - бо перевищення виникло у березні, хоч по факту в нас лютий відностиься до березневої деки. Тепер сума перевищення є, а регліміту на лютий немає, потрібно поповнити. ПК немає, ми бюджетна, дохід не стабільний, 20 тис зайвих кинути - накладно. Як бути?

Ответить