Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.12.22
5321 7 Печатать

Щодо відповідальності за нестворення Z-звітів у період блекауту

Щодо відповідальності за нестворення щоденних Z-звітів на РРО/ПРРО з причини потенційного/аварійного відключення електроенергії у період дії воєнного стану.

Згідно зі ст. 2 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) фіскальний звітний чек (далі – щоденний Z-звіт) – документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний фіскальний звітний чек) РРО або програмним РРО (далі – ПРРО), що містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскальної пам’яті РРО або фіскального сервера контролюючого органу.

Пунктом 9 ст. 3 Закону № 265 встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або ПРРО фіскальні звітні чеки при здійсненні розрахункових операцій.

Посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, а також посадові особи уповноважених банків, небанківських фінансових установ та суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність на підставі агентських угод з уповноваженими банками з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або отримали відповідні ліцензії Національного банку, за порушення вимог Закону № 265 притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності згідно із законом.

Адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначена ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП).

Враховуючи викладене, у випадку нестворення (несвоєчасного створення) щоденних Z-звітів на РРО або ПРРО, з причин потенційного/аварійного відключення електроенергії, суб’єкти господарювання не нестимуть відповідальності за умови підтвердження такого факту належними доказами, зокрема, інформацією, розміщеною на вебпорталах енергопостачальних компаній, про відключення електроенергії у відповідній місцевості чи неможливості її постачання через пошкодження енергетичних мереж, тощо.

Водночас при порушенні суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері здійснення розрахункових операцій та неможливості підтвердження, що такі порушення вчинені внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору), посадові особи суб’єктів господарювання та особи, які здійснюють розрахункові операції будуть нести адміністративну відповідальність, встановлену ст. 155КУпАП.

По материалам ГУ ДПС у Тернопільській області
Комментарии
  • 12456
16.12.22 06:17

А что, на вэбпорталах сообщают о блэкаутах? Или аварийных отключениях и их сроках?

Ответить
  • Вікторія
16.12.22 09:53

а заодно о том, куда будут прилеты. 
Именно сегодня это звучит просто как издевательство

Ответить
  • Маргарита
18.12.22 13:54

А они уже давно и систематически над нами издеваются.

Ответить
  • Львица
16.12.22 14:46

Как классно манипулирует наше правительство - тут есть военный стан, а тут его нет.... При том ЕСТЬ воен.стан - это тогда, когда касается работы ГНИ и гос.органов, а нет военного стану - там где касается налогов, штрафов, сроков отчетности и т.п. Параллельная реальность что ли?

Ответить
  • Юлія
16.12.22 15:02

Львица, так, це дуже зручно. Спеціальний режим для податківців: повиключали сервери о 18:00 і пішли додому. А те що півдня не працювали бо не було світла, а інші півдня, бо тривога, то нічого. Зарплата вона ж погодинно. А працював чи ні не рахується.Це ж тільки в бухгалтерів терміни звітності і реєстрації, а в податківців все за роскладом і по сповіщеннях.

Ответить
  • Юлія
16.12.22 14:57

Та що ж це за нелюди! А основне питання навіщо таке писати?!? Навіщо ви той бізнес і пересічних бухгалтерів кошмарите своїми погрозами штрафів? Всі ж розуміють, що в решті решт, з'явиться світло і зроблять Вам той z-звіт.  

Ответить
  • Оксана
17.12.22 14:13

мне  иногда кажется, что  я смотрю какое-то сюр кино....и это где-то не здесь и не про нас.
"неможливості підтвердження, що такі порушення вчинені внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору)"  это как доказывать?  просить каждый раз официальный запрос от дтек? а еще не забыть про провайдера у которого отключили свет и нет интернета? ....

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лілія Закордонна допомога біженцям. Не задекларував — штраф 40 тис. грн або тюрма...
18459 15
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям