Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


31.01.24
9972 11 Печатать

ФОП не сплачував ЄСВ, але подав нульовий додаток з ЄСВ: чи є це помилкою?

Чи потрібно подавати податкову декларацію з типом «Звітна нова» («Уточнююча») без розрахунку єдиного внеску (Додаток ЄСВ 1, Додаток 1) платникам, які скористалися нормами п. 919 розд. VIII ЗУ від 08 липня 2010 року № 2464-VI та при цьому подали розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації з типом «Звітна» з нульовими показниками?

Згідно з приписами п. 919 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану, особи, зазначені у пп. 4, 5 та 51 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати ЄСВ за себе.

При цьому положення абзацу 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 щодо таких періодів для таких осіб не застосовується.

При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого п. 9 прим. 19. розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 ЄСВ не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Проте, якщо платники скористалися нормами п. 919 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 та при цьому подали розрахунок ЄСВ (Додаток ЄСВ 1, Додаток 1) у складі податкової декларації з типом «Звітна» з нульовими показниками, то подавати податкову декларацію з типом «Звітна нова» («Уточнююча») без розрахунку ЄСВ (Додаток ЄСВ 1, Додаток 1) не потрібно.

Всі подробиці заповнення річної звітності підприємцями в нашому матеріалі  за посиланням.

По материалам Категорія 201.06 "ЗІР"

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • *
31.01.24 09:44

Хотів здати декларацію без додатка з нулями - не прийняли. Довелось перездавати з нулями.

Ответить
  • +
31.01.24 11:27

"Пакет не прийнято. [F0103308/31] Документ не відповідає всім вимогам електронного документа, оскільки виявлено недостовірність обов'язкового реквізиту щодо інформації про додатки, що додаються до Декларації та є її невід`ємною частиною (не подано Додаток 1 або не зазначено позначку щодо його подання ...)"

Ответить
  • У меня без додатка не приняли . Сдала его с нулями .
05.02.24 13:10

+,

Ответить
  • Виктория
01.02.24 10:15

+,Ви не поставили хрестик, що додаєте Додаток 1 в декларації.

Ответить
  • *
01.02.24 10:37

Виктория, навіщо хрестик, якщо пустий додаток не додавався?
Запитання риторичне. Ваш коментар "геніальний"! Гарного дня ))) 

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
31.01.24 10:29

*,не вірно! Приймають і з додатком, і без додатка. Але, якщо допустилися помилки при здачі – не приймуть

Ответить
  • *
31.01.24 11:06

Помилок не було. Не перший раз здаю. Не прийняли і крапка!

Ответить
  • Валерий
31.01.24 10:03

Цих бояр не поймеш, 3 тижні тому була консультація - здавайте з нулями....

Ответить
  • Буржуй
31.01.24 19:10

Валерий, да 100% была, и по телефону говорили что додаток 1 можно не сдавать если песионер, инвалид, или за тебя заплатил работодатель. Во всех остальних-нужно.Сегодня новая консультация и по телефону говорят- можно без додатка!!!

Ответить
  • Втомлений бухгалтер
31.01.24 11:32

Валерій, точно-точно, дівчата навіть скріни зберігали)))

Ответить
  • Олена
29.02.24 18:02

А якщо працюючий ФОП і подав за себе додаток 1 з 0, це помилка?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям