Сайт для бухгалтеров №1 в Украине
Чат 911

Получайте
новости почтой!


06.02.25
1577 12 Печатать

До яких саме пенсій будуть застосовуватись обмежувальні коефіцієнти?

Рішення про запровадження коефіцієнтів до пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (2 361 грн), тобто до тих пенсій, розмір яких перевищує 23 610 грн, ухвалено законом України “Про Державний бюджет України на 2025 рік” (стаття 46). 

Такі коефіцієнти застосовуються до пенсій, які призначено:

– відповідно до Митного кодексу України,

– законів України:

  • “Про прокуратуру”; 
  • “Про статус народного депутата України”; 
  • “Про Національний банк України”; 
  • “Про Кабінет Міністрів України”; 
  • “Про державну службу”; 
  • “Про дипломатичну службу”;
  • “Про службу в органах місцевого самоврядування”; 
  • “Про судову експертизу”; 
  • “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”; 
  • “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”;
  • “Про наукову і науково-технічну діяльність”;
  • “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;

 – постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року № 379/95-ВР “Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України”.

По материалам Пенсійний фонд
Комментарии
  • СержК
06.02.25 09:01

Хтось серьозно повірить в те, що Ківалов замість 246 тисяч гривень почне отримувати 23, і не зобідиться, не подаси знову в суд, повернувши від кормушки бажане, моральну компенсацію та витрати на судочинство... Але навряд чи так вийде у пересічених пенсіонерів...

Ответить
  • Оленка
06.02.25 09:19

СержК,ви приізвище з помилкою пишете . Правильно треба писати - Підрахуй .

Ответить
  • Татьяна
06.02.25 09:22

треба вже давно затверджувати обмеження цьому составу!!!!

Ответить
  • Марія
06.02.25 11:03

Стільки законів ? Та Прийміть 1 Закон нарахування пенсій для всіх громадян України одинаковий, а то поділили на еліту і всіх решта. Відродіть нарешті соціальну справедливість.

Ответить
  • Антонина
06.02.25 11:27

Марія, отобрать и поделить? Я понимаю, что Вы в первую очередь об "илите", но они себя в принципе не ограничат. А те кто пахал всю жизнь, здоровье, возможно, потерял должны получать столько же, сколько и непросыхающий "свободный художник"?

Ответить
  • Ирина
06.02.25 12:42

Антонина, чому Ви пишете "отобрать и поделить"? Закон про пенсійне забезпечення повинен бути однаковий для всіх, а не поділений на різні когорти. Такого немає ні в одній краіні. Бо складається враження, що ті, хто писав цій закон, писали під себе. Я, наприклад, не розумію, чому бухгалтер, чи директор, чи менеджер підприємства має отримувати пенсію, яка має бути не більше, ніж 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, а інші з "когорти", мають заоблачні пенсії, бо їх пенсії розраховуються по іншому. Розрахунок має бути однаковим для всіх пенсіонерів, бо податки були сплачені з іх заробітних плат згідно чинного законодавства. 

Ответить
  • Антонина
06.02.25 11:22

По факту, так вижу, из кучи категорий ограничат только чернобыльцам и военным с инвалидностью. 

Ответить
  • Антоніна
06.02.25 12:43

Ну так застосування коефіцієнтів, це не обмеження розміром в 23610. КМ  може встановити хоч 0,99 до діючого розміру пенсіі

Ответить
  • Кирпулька
06.02.25 12:54

Конституція України Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Тобто у всіх повинна бути єдина система нарахування пенсії. 

Ответить
  • Шурик
06.02.25 17:02

Они сами для себя писали и принимали законы, состав преступления - узурпация власти. Какие коэфициенты, пожизненно всех в тюрьму с конфискацией.

Ответить
  • Елена
07.02.25 00:35

Чи знайдеться в нашій державі адвокат, який зможе обґрунтувати нарахування пересічному громадянину України пенсії у розмірі 90% посадового окладу?  

Ответить