Отключить рекламу

Подпишитесь!


07.05.13
1242 7 Печатать

Оплата больничного в случае переноса рабочих дней

Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Оплата лікарняного в разі перенесення робочих днів

Як оплатити листок непрацездатності працівнику за період із 30 квітня по 8 травня 2013 року, якщо на підприємстві згідно з розпорядженням КМУ та наказом керівника робочий день із п’ятниці 3 травня перенесено на суботу 18 травня?

ВІДПОВІДЬ: У такому випадку допомогу виплачують за робочі дні, які припадають на період хвороби, згідно з графіком роботи підприємства або індивідуальним графіком роботи працівника (якщо такий установлено).

Цей висновок випливає з п. 2 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2001 р. № 439, і п. 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266. Такої ж думки дотримується й виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС з ТВП) у листі від 11.07.2007 р. № 04-06/С-133з-218.

Отже, дійсно, розпорядженням від 19.12.2012 р. № 1043-р Уряд рекомендував перенести робочий день із п’ятниці 3 травня на суботу 18 травня. Як видно із запитання, роботодавець скористався рекомендаціями КМУ та видав наказ про перенесення робочого дня. Тож робочим днем, згідно з установленим на підприємстві графіком роботи, вважається саме 18 травня 2013 року. За роботу в цей день має нараховуватися зарплата відповідно до табелю обліку робочого часу.

Тобто, якщо працівник був тимчасово непрацездатним із 30 квітня по 8 травня 2013 року, дні, які припадають на строк із 1 по 6 травня, у листку непрацездатності (на зворотному боці) визначають як вихідні. За такі дні допомога з тимчасової непрацездатності йому не надається.

Причому на період перших п’яти днів тимчасової непрацездатності припадає лише один робочий день (30 квітня). У випадку коли на перші п’ять днів тимчасової непрацездатності припадає один робочий день за графіком роботи працівника, за рахунок коштів роботодавця здійснюється оплата працівнику саме цього одного дня непрацездатності (див. лист ФСС з ТВП від 19.01.2012 р. № 26/18/99-12).

Інші робочі дні, що припадають на час тимчасової непрацездатності (7 та 8 травня), мають бути оплачені за рахунок коштів ФСС з ТВП.

Крім того, ураховуючи, що 18 травня 2013 року на підприємстві відповідно до наказу визнано робочим днем, працівник, листок непрацездатності якого закрито 8 травня 2013 року, має виходити на роботу в цей день згідно з графіком роботи підприємства.

Олена ТКАЧЕНКО,

провідний бухгалтер-експерт
газети «Інтерактивна бухгалтерія»

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Серж
07.05.13 17:23

Извините за лексикон, на кой ... платятся взносы, чтобы в случае чего получить компенсацию нетрудоспособности или чтобы соблюдать дурацкие выдержки из правил? Лучше убрать этот соцстрах и сделать обычную медстраховку, пусть денюжка туда идет, и липовых больничных не будет и у человека будет чем покрыть лечение хоть в рабочие хоть в праздничные дни. У болячек праздников нет.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Астра ЛВШ
07.05.13 23:25

Да, я согласна с этим - польза от соцстраха в его настоящем виде сомнительная. Лучше медстраховку платить, ведь тогда сразу же человек может купить лекарства. Больничный еще обработать надо, сдать отчет, деньги от соцстраха в течение 10-ти дней поступают. Долгая песня. Если в семье лишних денег нет, все это "бесплатное лечение" превращается в настоящую трагедию.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • IN_NOCHKA
07.05.13 23:41

А я проти страховки в тому вигляді в якому вона є зараз. Ви страхуєтесь на 1 рік, а потім грошики тю-тю, якщо не настав страховий випадок. Накопичення не має.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Серж - IN_NOCHKA
08.05.13 00:33

То взагалі лохотрон в законі. В СССР невикористана страховка поверталася, а деякі з процентами.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алиса
08.05.13 03:00

Согласна с Моникой-в таком виде это все поиск того,кто дурнее меня.Больницы прекрасно живут на страховые деньги и страховые случаи не такие и серьезные,и хроников они не берут и возраст ограничивают,про детей вообще молчу-там такиеее расценки и гарантии как обычно никакой нет.Моя сотрудница имея страховку и мужа -медика четко контролировала лечение ребенка по страховке-так врачи перестали брать телефоны,если она звонит.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Олег
13.05.13 06:20

Я не против оплачивать медицинскую страховку. Но... Если я скажу в больнице, что у меня страховка, то мне тут-же скажут: "Кому платил - к тому и иди!". Итак, чтобы лечь в больницу нужно платить: 1. Благотворительный взнос, чтобы лечь; 2. За палату 3. За анестезию 4. За операцию 5. За лекарства 6. За канцтовары и моющие средства 7. Услуги палаты-реанимации. Итого, по примеру работы роддомов в Запорожье, Роды стоят от 5000грн до 7000грн. Не платишь, можешь сдохнуть, никто к тебе не подойдёт и лекарств не дадут.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Наталія
13.05.13 07:04

Що ця влада робить брешуть що все хорошо ,а де ВОНО хорошо захворів-помирай

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться