USD26.759
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Чи поширюються обмеження про граничну суму готівкових розрахунків на виплату товариством з обмеженою відповідальністю дивідендів своїм учасникам - фізичним особам (Лист ДФС від 27.06.2017 р. N 843/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Чи поширюються обмеження про граничну суму готівкових розрахунків на виплату товариством з обмеженою відповідальністю дивідендів своїм учасникам - фізичним особам (Лист ДФС від 27.06.2017 р. N 843/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.06.2017 р. N 843/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Чи поширюються обмеження про граничну суму готівкових розрахунків на виплату товариством з обмеженою відповідальністю дивідендів своїм учасникам - фізичним особам, якщо сума дивідендів перевищуватиме 50 000 грн. для однієї фізичної особи - учасника та буде виплачена такому учаснику готівкою (з каси підприємства) протягом одного дня?

На виконання ст. 33 Закону України від 20 травня 1999 року N 679-ХIV "Про Національний банк України" та з метою удосконалення готівкових розрахунків Правлінням Національного банку України постановою від 15.12.2004 р. N 637 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, яке зареєстроване у Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за N 40/10320 (далі - Положення N 637).

Абзацом шостим п. 1.2 Положення N 637 визначено, що готівкові розрахунки - це платежі готівкою підприємств (підприємців) та фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

Пунктом 2.3 Положення N 637 передбачено, що підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених постановою Правління Національного банку України від 06.06.2013 р. N 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою".

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Відповідно п. 2.5 розділу 2 Положення N 637, якщо підприємства (підприємці) та фізичні особи здійснюють готівкові розрахунки без відкриття поточного рахунку шляхом унесення до банків готівки для подальшого її перерахування на рахунки інших підприємств (підприємців) або фізичних осіб, то такі розрахунки для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів - безготівковими.

Щодо операцій з виплату товариством з обмеженою відповідальністю дивідендів своїм учасникам - фізичним особам, зазначаємо, що Положення N 637 не визначає питання поширення його норм на такі операції.

Враховуючи викладене, для отримання роз’яснення з порушених питань пропонуємо звернутись до Національного банку України як до розробника постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 р. N 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою".

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления