Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік фізичними особами - підприємцями, які зареєстровані АР Крим та змінили місце проживання на іншу митну територію України (лист ДФС від 18.09.2017 р. № 1987/С/99-99-13-01-02-04/ІПК)

Щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік фізичними особами - підприємцями, які зареєстровані АР Крим та змінили місце проживання на іншу митну територію України (лист ДФС від 18.09.2017 р. № 1987/С/99-99-13-01-02-04/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 18.09.2017 р. № 1987/С/99-99-13-01-02-04/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік фізичними особами - підприємцями, які зареєстровані АР Крим та змінили місце проживання на іншу митну територію України та відповідно до вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) надає податкову консультацію.

Статтею 67 Конституції України зазначено, що кожен громадянин зобов'язаний неухильно додержуватись законів України.

Відповідно до ст. ст. 42, 43 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

За результатами календарного року фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси у строки, встановлені Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. При цьому в податковій декларації, яка подається у строк, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 Кодексу, поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (п. 177.5 та п. 177.11 ст. 177 Кодексу).

Статтею 12 Закону України від 12 серпня 2014 року N 1636-VII "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон) визначено особливості функціонування вільної економічної зони "Крим" під час тимчасової окупації її території, де передбачено, що з 1 червня 2014 року вважається анульованою податкова реєстрація осіб, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя.

Така податкова реєстрація може бути відновленою після евакуації особи на іншу територію України згідно із статтею 15 Закону у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань оподаткування, або внаслідок завершення строку тимчасової окупації.

Особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя на початок тимчасової окупації, звільняються від обов'язку подання до контролюючих органів декларацій (крім митних декларацій), звітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів протягом строку такої тимчасової окупації та після її завершення.

До платників податків, які станом на початок тимчасової окупації мали місцезнаходження на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, не застосовуються починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому розпочалася тимчасова окупація, фінансові та штрафні санкції за порушення вимог порядку подання, обчислення, правильності заповнення податкових декларацій (податкової звітності) та повноти сплати сум податків і зборів (п. 11 ст. 12 Закону).                  

Отже, до платників податків, які станом на початок тимчасової окупації мали місцезнаходження на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, не застосовуються фінансові та штрафні санкції за порушення вимог порядку подання, обчислення, правильності заповнення податкових декларацій (податкової звітності) та повноти сплати сум податків і зборів (пп. 11 п. 12.3 ст. 12 Закону N1636).

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
42401 123
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти