Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо права підприємеця не застосовувати РРО до досягнення доходу не більше 1 000 000 гривень (лист ДФС від 28.12.2017 р. № 3189/Х/99-99-14-05-01-14/ІПК)

Щодо права підприємеця не застосовувати РРО до досягнення доходу не більше 1 000 000 гривень (лист ДФС від 28.12.2017 р. № 3189/Х/99-99-14-05-01-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.12.2017 р. № 3189/Х/99-99-14-05-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запит фізичної особи - підприємця (далі - Підприємець) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Підприємець здійснює господарську діяльність з реалізації кави та інших напоїв через вендингові апарати.

Чи має право Підприємець не застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) до досягнення доходу не більше 1 000 000 гривень?

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Також згідно з пунктом 6 статті 9 Закону N 265 РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Враховуючи викладене, платники єдиного податку другої групи (фізичні особи - підприємці) при проведенні готівкових розрахунків із споживачами можуть не застосовувати РРО, якщо обсяг доходу таких платників податку у календарному році не перевищує 1 000 000 гривень.

Водночас, у разі перевищення платником єдиного податку другої групи (фізичні особи - підприємці) протягом календарного року обсягу доходу більше 1 000 000 грн., такі платники податку зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

При цьому, у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок) РРО не застосовується незалежно від обсягу отриманих доходів.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления