Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О хранении покупателями марок акцизного налога, которые были повреждены в процессе производства и не могут применяться для маркировки табачных изделий

О хранении покупателями марок акцизного налога, которые были повреждены в процессе производства и не могут применяться для маркировки табачных изделий   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
    ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ
   
   ЛИСТ
   
   від 16.01.2016 р. № 47/10/26-15-28-03-36

   
   
   Чи встановлені чинним законодавством України вимоги щодо зберігання покупцями марок акцизного податку, які були пошкоджені в процесі виробництва і не можуть застосовуватися для маркування тютюнових виробів.
   
   Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві у відповідь на звернення «» щодо питання чи встановлені чинним законодавством України вимоги щодо зберігання покупцями марок акцизного податку, які були пошкоджені в процесі виробництва і не можуть застосовуватися для маркування тютюнових виробів повідомляє наступне.
   
   Ставки, база оподаткування, умови нарахування та сплати акцизного податку визначені розділом VI Податкового Кодексу України (далі – Кодекс).
   
   Статтею 226.3 Кодексу визначено, що виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 N 1251 "Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів", яка набрала чинності з 1 січня 2011 року (далі - Постанова).
   
   Пунктом 7 Постанови визначено умови зберігання для всіх марок акцизного податку, які повинні забезпечити продавець та покупці зазначених марок, а саме:
   
   - зберігання марок здійснюється в своїх приміщеннях або згідно з договором у приміщеннях банківських установ.
   
   - приміщення, в якому зберігаються марки, повинні бути ізольованими, технічно укріпленими, обладнані засобами охоронно-пожежної сигналізації. Під час продажу марок двері приміщення повинні бути замкнутими зсередини.
   
   - доступ до приміщення особам, не причетним до продажу марок, забороняється.
   
   - марки повинні зберігатися у металевих шафах, які після закінчення роботи замикаються та опечатуються.
   
   Статтею 226.16 Кодексу визначено, що марки акцизного податку, не використані для маркування товарів через їх пошкодження, приймаються від покупців марок для утилізації з відшкодуванням фактично сплачених сум податку відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного податку, маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Плата за марки поверненню не підлягає.
   
   Отже, згідно чинного законодавства марки акцизного податку, що не використані для маркування товарів через їх пошкодження, до моменту передачі зазначених марок від покупців до продавця, для їх подальшої утилізації, зберігаються відповідно до вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
   
   
   Заступник начальника
В.С. Варгіч

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления