USD27.071
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О порядке учета плательщиков, декларирования и уплаты рентной платы за специальное использование воды в 2016 году

О порядке учета плательщиков, декларирования и уплаты рентной платы за специальное использование воды в 2016 году   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 02.02.2016 р. № 3267/7/99-99-15-04-01-17
   
   Про порядок обліку платників, декларування та сплати рентної плати за спеціальне використання води у 2016 році

   
   
   
Головні управління ДФС в областях,
   м. Києві, Міжрегіональне головне
   управління ДФС – Центральний офіс
   з обслуговування великих платників

   
   
   
   Державна фіскальна служба України на запити ГУ ДФС в областях щодо порядку обліку платників, декларування та сплати рентної плати за спеціальне використання води (далі – Рентна плата) у 2016 році повідомляє.
   
   Основні елементи Рентної плати визначені пунктами статті 255 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
   
   Зокрема, у разі використання обсягів води, отриманих шляхом забору води з водних об’єктів, до платників Рентної плати належать суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці (п. 255.1 ст. 255 Кодексу).
   
   Платники податків підлягають взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п. 63.3 ст. 63 Кодексу).
   
   Зокрема, якщо до складу водокористувача входять структурні підрозділи, які не мають банківських рахунків, не ведуть окремого бухгалтерського обліку своєї діяльності, не складають окремого балансу, на податковий облік за неосновним місцем обліку – місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, стає водокористувач, до складу якого входять такі структурні підрозділи.
   
   При цьому водокористувачем подаються податкові декларації з Рентної плати та вносяться суми податкових зобов’язань за місцезнаходженням водних об’єктів та за ставками Рентної плати, встановленими для цих водних об’єктів (п.п. 255.11.18 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).
   
   З метою забезпечення єдиного підходу до здійснення обліку платників Рентної плати та подання податкової звітності з Рентної плати, припис підпункту 257.3.4 пункту 257.3 статті 257 Кодексу в частині подання платником Рентної плати податкової звітності за місцем податкової реєстрації необхідно застосовувати з урахуванням пункту 63.3 статті 63 Кодексу, тобто за неосновним місцем обліку – місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.
   
   Враховуючи викладене та припис пункту 3 частини першої статті 66 Бюджетного кодексу України про зарахування до доходів загального фонду обласних бюджетів 50 відсотків Рентної плати, на податковий обік за неосновним місцем обліку необхідно брати водокористувачів, до складу яких входять структурні підрозділи, розташовані на територіях, інших ніж головне підприємство, тобто за місцезнаходженням водних об’єктів, з яких здійснюється забір води або за місцезнаходженням об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.
   
   Перелік типів об’єктів оподаткування оприлюднено на офіційному сайті ДФС за адресою: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html) (розділ «Довідники>Типи об’єктів оподаткування>станом на 01.01.2014»).
   
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления