Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О практическом применении норм налогового законодательства

О практическом применении норм налогового законодательства   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 02.06.2016 р. № 12173/6/99-99-13-02-03-15

   
   Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула лист ………щодо практичного застосування окремих норм чинного законодавства, і в межах компетенції повідомляє.
   
   Підпунктом 169.4.3 п. 169.3 ст. 169 Кодексу установлено, що роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.
   
   Разом з тим, згідно з п.п. 1.6 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу платники військового збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Кодексу.
   
   Відповідно до п. 176.2 п. 176 Кодексу особи, які згідно з Кодексом мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок (форма 1 ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування.
   
   Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1-ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок).
   
   Згідно Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку, доходи у вигляді середньої заробітної плати, нарахованої та виплаченої роботодавцем працівникам, вказаних вами категорій, зазначаються в податковому розрахунку (ф. № 1ДФ) за ознакою доходу «101». Компенсаційні виплати, які виплачуються роботодавцем зазначеним працівникам за рахунок коштів державного бюджету в межах середнього заробітку відображаються за ознакою «128».
   
   Отже, у разі повернення підприємству коштів з державного бюджету у межах компенсації середнього заробітку працівників, зазначених у вашому листі категорій, податковий агент має право здійснити перерахунок відповідних сум.
   
   У разі якщо податковий агент проводить перерахунок у червні 2016 року, то вказані суми відображаються у податковому розрахунку (форми №1-ДФ) за 2 квартал 2016 року.
   
   При цьому необхідно провести сторно за ознакою «101» сум нарахованої (виплаченої) середньої заробітної плати та сум утриманого податку, що були відображені у податковому розрахунку за 4 квартал 2015 року і зазначити їх у податковому розрахунку 2 квартал 2016 року зі знаком мінус.
   
   Разом з цим за ознакою «128» у податковому розрахунку відображаються суми нарахованого (виплаченого) доходу, у вигляді компенсаційних виплат без нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб.
   
   Крім того, у розділі ІІ податкового розрахунку загальна сума утриманого військового збору зазначається зі знаком мінус.
   
   Водночас, до 01.01.2016 відповідно до частини сьомої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) не нараховувався на виплати та не утримувався єдиний внесок з виплат, що компенсувалися з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
   
   Оскільки частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 до 01.01.2016 не передбачено звільнення від нарахування та утримання єдиного внеску на виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, зазначених у вашому листі категорій, то законодавчі підстави для коригування єдиного внеску таким працівникам відсутні.
   
   Зауважуємо, що згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
   
   
   Перший заступник Голови
С.В. Білан

   

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления