Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О праве ФЛП осуществлять деятельность без обязанности применения РРО, если им будет осуществлен переход на упрощенную систему налогообложения, учета и отчетности в качестве плательщика единого налога второй группы с третьего квартала 2016 года

О праве ФЛП осуществлять деятельность без обязанности применения РРО, если им будет осуществлен переход на упрощенную систему налогообложения, учета и отчетности в качестве плательщика единого налога второй группы с третьего квартала 2016 года   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ
   
   ЛИСТ
   
   від 15.04.2016 р. № 3022/М/26-15-13-02-15

   
   
   Зауважимо, що Вами не надано достатньої інформації для надання вичерпної відповіді по суті порушеного питання. Зокрема, з Вашого листа незрозуміло чи проводили Ви, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, готівкові операції, чи використовували при цьому РРО, чи здійснювали господарську діяльність, перебуваючи на загальній системі оподаткування, чи отримували при цьому доходи та в якому розмірі, та ін.
   
   Додатково повідомляємо, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
   
   Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Кодексу, до другої групи належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
   
   не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
   
   обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.
   
   Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.
   
   Отже, фізична особа – підприємець, яка перебуває на загальній системі оподаткування, може обрати другу групу спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності за умови відповідності критеріям, встановленим пунктом 291.4 ст. 291 Кодексу.
   
   Разом з цим, відповідно до п. 296.10 ст. 296 Кодексу, РРО не застосовуються платниками єдиного податку:
   
   першої групи;
   
   другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
   
   Звертаємо Вашу увагу на те, що в районних Державних податкових інспекціях діють Центри обслуговування платників податків, де Ви можете отримати консультаційні послуги з питань оподаткування.
   
   
   
   Заступник начальника
В.С. Варгіч

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления