USD26.988
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О представлении налоговой отчетности в органы ДФС Украины в электронной форме

О представлении налоговой отчетности в органы ДФС Украины в электронной форме



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 19.02.2016 р. № 152/14/17-00-11-13

   
   
   ГУ ДФС у Рівненській області надає інформацію щодо подання податкової звітності до органів ДФС України в електронній формі, а саме.
   
   1. Чи можливе прийняття податкових декларацій та визнання їх податковим документом у разі відсутності реквізитів встановлених ст..48 ПК України та наказів ДПІ (правонаступників) та помилок в реквізитах (а саме: невірно вказаного коду юридичної особи)?
   
   Загальні принципи організації інформаційного обміну під час подання платниками податків податкової звітності до органів ДФС України в електронній формі із використанням електронного цифрового підпису встановлено Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, яку затверджено наказом ДПА України №233 від 10.04.2008, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/150011 (далі – Інструкція).
   
   Платник податків, який у відповідності до пункту 49.3 статті 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), обрав спосіб подання податкових декларацій до органів ДФС засобами електронного зв'язку, згідно припису підпункту 7.1 пункту 7 розділу ІІІ Інструкції створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення з накладанням електронного цифрового підпису посадових осіб (ЕЦП бухгалтера; ЕЦП керівника; ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків) та направляє його через телекомунікаційні канали зв'язку до центру обробки електронних звітів ДФС України (далі – ЦОЕЗ).
   
   Програмне забезпечення, що використовують платники податків для підготовки звітності в електронній формі, повинно здійснювати описаний підхід до заповнення податкових декларацій відповідно до зазначених схем контролю електронних документів, розроблених у відповідності до наказу Міндоходів № 729 від 29.11.2013 „Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання та Опису довідників, що публікуються з Форматом (стандартом) електронного документа звітності суб’єктів господарювання” (далі – Наказ №729).
   
   Такий електронний документ у відповідності до підпункту 4.13.2 пункту 4 Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України, затверджених наказом ДПС України №516 від 14.06.2012 (далі – Методичні рекомендації), вважається оригіналом.
   
   Перевірка реквізитів електронного звіту, обов'язковість заповнення яких визначено пунктом 48.3 статті 48 Кодексу, здійснюється ЦОЕЗ з забезпеченням відповідного алгоритму контролю на етапі формування першої квитанція про одержання податкового документа в електронному вигляді, що засвідчує факт і час одержання податкового документа в електронному вигляді, та направляється платнику податків.
   
   Якщо надіслані податкові документи сформовано з порушеннями підпунктів 48.3 та 48.4 статті 48 Кодексу, платнику податків в електронному вигляді направляється друга квитанція з повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
   
   У разі, якщо зазначений у декларації податковий номер платника податків, за яким він обліковується в органах ДФС, не відповідає коду ЄДРПОУ юридичної особи в ЕЦП, що є аналогом відбитку печатки, в прийнятті даної декларації буде відмовлено по причині не відповідності формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання, затвердженому Наказом №729, або відсутності платника податків на обліку у відповідному органі ДФС.
   
   2. Які наслідки подання декларації з помилками?
   
   Податкова декларація, заповнена з порушеннями норм пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 Кодексу, вважається неподаною.
   
    Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачено підпунктом 120.1 статті 120 Кодексу, зокрема, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
   
   Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
   
   3. Яка по статусу службова особа районного підрозділу ДПІ має право робити витяг з електронної бази податкових декларацій юридичної особи в паперовий носій?
   
   Працювати з податковими деклараціями, у тому числі формувати копії електронних документів (витягу), мають право посадові особи структурних підрозділів органів ДФС, які відповідно до функціональних обов’язків отримали доступ до інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах Державної фіскальної служби України у порядку, затвердженому наказом ДФС України № 934 від 24.11.2015.
   

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления