Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О применении ставки НДС при осуществлении налогоплательщиком операций по поставке на таможенной территории Украины и ввоза на таможенную территорию Украины медицинских изделий

О применении ставки НДС при осуществлении налогоплательщиком операций по поставке на таможенной территории Украины и ввоза на таможенную территорию Украины медицинских изделий   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 03.02.2016 р. № 2214/6/99-99-19-03-02-15
   
   Про розгляд звернення

   
   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо застосування ставки податку на додану вартість при здійсненні платником податку операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів та повідомляє.
   
   Згідно з підпунктом «в» пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків.
   
   При цьому необхідною умовою для застосування ставки податку на додану вартість 7 відс. при здійсненні платниками податку на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів є наявність таких виробів у переліку, який затверджується Кабінетом Міністрів України.
   
   На сьогодні перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відс., затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 410 (далі – Перелік).
   
   Перелік містить інформацію щодо найменування медичних виробів та коди згідно з УКТ ЗЕД, за якими класифікуються такі медичні вироби, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків.
   
   При цьому окремі медичні вироби, коди УКТ ЗЕД яких в Переліку містять позначку «*», повинні мати відповідне маркування.
   
   Таким чином, операції платників податку з постачання на митній території України медичних виробів, які класифікуються за відповідними кодами товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД та включені до Переліку і мають відповідне маркування (у разі необхідності), підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків. При цьому застосування ставки податку на додану вартість при здійсненні таких операцій безпосередньо залежить від того, включений медичний виріб до Переліку чи ні.
   
   Операції платників податку з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів, які не включено до Переліку, оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления