Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О рассмотрении запроса на получение налоговой консультации

О рассмотрении запроса на получение налоговой консультации   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 12.04.2016 р. № 535/Т/03-20-13-10
   
   Про розгляд запиту на отримання податкової консультації

   
   Головне управління ДФС у Волинській області, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України, надає індивідуальну податкову консультацію щодо подання податкової декларації, сплати податку на доходи фізичних осіб та порядку нарахування, обчислення єдиного внеску.
   З огляду на задані Вами питання повідомляємо наступне.
   
   Щодо питання 1. Відповідно до п. 178.4 статті 178 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 —VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року відповідно до п. 49.18.4 ПКУ за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб — до 1 травня року, що настає за звітним.
   
   Податкова декларація про майновий стан і доходи подається відповідно до наказу Міністерства фінансів України № 859 від 02.10.2015 року «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 26 жовтня 2015 року № 1298/27743. Подається одна податкова декларація за звітний рік та заповнюються:
   
   — код рядка 10.3 — дохід від надання майна в лізінг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
   
   — код рядка 10.8 — доходи отримані фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.
   
   Також подається Додаток Ф4 до податкової декларації про майновий стан і доходи.
   
   Також слід зазначити, що відповідно до п.п. 179.7 ПКУ фізична особа зобов'язана самостійно до 01 серпня, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
   
   Відповідно до п.п. в п. 168.4.5 ПКУ фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу IV за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) податок від доходу, отриманого від здачі майна в оренду до відповідного бюджету за її податковою адресою.
   
   Код платежу 11010500 податок на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування, МФО 803014 Ковельське управління ДКСУ Волинської області, р/р 33119341700004.
   
   Щодо питання 2. Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску регулюються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року (далі - Закон). Виключно цим Законом визначаються принципи збору та ведення обліку єдиного внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску та ін. Дія інших нормативно правових актів може поширюватись на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
   
   Згідно п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
   
   Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.
   
   Договір оренди — це цивільно-правовий договір, який регулюється главами 58 та 59 Цивільного Кодексу України. Згідно зі ст. 759 Цивільного Кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
   
   Таким чином, договір оренди не є договором на виконання робіт або договором на надання послуг.
   
   Враховуючи вищевикладене, особи, які провадять незалежну професійну діяльність нараховують єдиний внесок на суму доходу, отриманого від їх діяльності. На суму орендної плати єдиний внесок не нараховується.
   
   Додатково зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового Кодексу України, податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
   
   
   З повагою
   
   Заступник начальника
Б. М. Шинкарук

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления