Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • О размере отчисления части чистой прибыли (дохода) в государственный бюджет государственными унитарными предприятиями и их объединениями

О размере отчисления части чистой прибыли (дохода) в государственный бюджет государственными унитарными предприятиями и их объединениями   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 06.04.2016 р. № 7645/6/99-99-19-02-01-15

   
   
   Державна фіскальна служба України керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист щодо розміру відрахування частини чистого прибутку (доходу) до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями і повідомляє.
   
   Відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями регулюється положеннями статті 111 Закону України від 21 вересня 2006 року № 185-V «Про управління об'єктами державної власності» (далі – Закон №185).
   
   Згідно із Законом №185 державні унітарні підприємства та їх об'єднання у разі отримання прибутку за результатами фінансово-господарської діяльності за відповідний період сплачують його до бюджету.
   
   Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 138.
   
   При цьому платіж частини чистого прибутку (доходу) не є податковим платежем в розумінні Податкового кодексу України.
   
   Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року №106 «Деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов’язкових) платежів та інших доходів бюджету» контроль за справлянням надходжень до бюджету частини чистого прибутку (доходу) покладено на Державну фіскальну службу.
   
   При визначенні розміру відрахування частини чистого прибутку (доходу) до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за звітні періоди 2015-2016 року слід керуватись листом ДФС від 29.03.2016 № 10768/7/99-99-19-02-02-17.
   
   Щодо пропозицій встановлення розміру відрахування частини чистого прибутку (доходу) до державного бюджету. Нормативно-правове регулювання у фінансовій, бюджетній, податковій, митній сферах, а також законодавства з питань бухгалтерського обліку здійснює Міністерство фінансів України (пункт 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375).
   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления