Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об обложении налогом на добавленную стоимость операций по поставке разработчиком программной продукции заказчику

Об обложении налогом на добавленную стоимость операций по поставке разработчиком программной продукции заказчику   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 10.02.2016 р. № 2720/6/99-99-19-03-02-15
   
   Про розгляд листа

   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання розробником програмної продукції замовнику та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
   
   Пунктом 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ для операцій з постачання програмної продукції тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування податком на додану вартість, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.
   
   Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:
   
   результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів; криптографічні засоби захисту інформації.
   
   Отже, якщо постачання програмної продукції замовнику відбувається з переданням йому права власності на таку продукцію (згідно з договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності), то відповідно до пункту 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ такі операції звільняються від оподаткування на додану вартість.
   
   Відповіді на питання оподаткування податком на додану вартість програмної продукції детально викладено в Узагальнюючій податковій консультації стосовно особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції, затвердженій наказом Міністерства доходів і зборів України від 07.10.2013 № 536.
   
   Разом з цим інформуємо, що питання законодавчого регулювання оформлення права власності на комп’ютерну програму не належить до компетенції ДФС.
   
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

   

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления