Отключить рекламу
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об обложении налогом на доходы физических лиц дохода в виде стоимости унаследованного (принятого в подарок) средств, имущества, имущественных или неимущественных прав, полученных плательщиком налога - физическим лицом (резидентом / нерезидентом)

Об обложении налогом на доходы физических лиц дохода в виде стоимости унаследованного (принятого в подарок) средств, имущества, имущественных или неимущественных прав, полученных плательщиком налога - физическим лицом (резидентом / нерезидентом)   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 10.03.2016 р. № 2522/Ш/99-99-17-03-03-14

   
   
   Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення ... щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу у вигляді вартості успадкованого (прийнятого у дарунок) коштів, майна, майнових чи немайнових прав, отриманих платником податку – фізичною особою (резидентом/нерезидентом), і в межах компетенції повідомляє.
   
   Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом ІV Кодексу.
   
   Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 Кодексу, якою встановлено декілька ставок для оподаткування доходів платника податку, одержаних у вигляді спадщини (дарунку), залежно від ступеня споріднення спадкоємця (обдарованого) із спадкодавцем (дарувальником) та їх резидентського статусу.
   
   Зокрема, відповідно до п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 Кодексу за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення.
   
   За визначенням п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.
   
   Разом з тим, п.п. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Кодексу встановлено, що для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем - нерезидентом від спадкодавця – резидента, застосовується ставка податку 18 відс., визначена п. 167.1 ст. 167 Кодексу.
   
   Отже, при оподаткуванні доходу у вигляді вартості успадкованого (прийнятого у дарунок) коштів, майна, майнових чи немайнових прав отриманих платником податку – фізичною особою (резидентом/нерезидентом) слід враховувати, що існують дві норми, які встановлюють різні ставки податку залежно від критерію – або ступінь споріднення, або резидентство. З огляду на зазначене до вартості будь-яких об'єктів спадщини, одержаних у звітному податковому році спадкоємцєм від спадкодавця - нерезидента, та спадкоємцем - нерезидентом від спадкодавця – резидента незалежно від їх ступеня споріднення, застосовується ставка податку 18 відс., передбачена п. 167.1 ст. 167 Кодексу.
   
   
   
   З повагою
   
   Голова
Р.М. Насіров

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления