Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Об определении базы налогообложения плательщиком единого налога третьей группы

Об определении базы налогообложения плательщиком единого налога третьей группы   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 11.08.2016 р. № 2713/10/08-01-12-03-11
   
   Про надання податкової консультації

   
   Головне управління ДФС у Запорізькій області розглянуло Ваш лист (б/н) щодо визначення бази оподаткування платником єдиного податку третьої групи та повідомляє.
   
   Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
   
   Згідно з п. 292.6 ст. 292 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
   
   Вичерпний перелік надходжень, які з метою оподаткування не включаються до складу доходу встановлено у п. 292.11 ст. 292 ПКУ. При цьому, зазначений перелік не включає кошти, отримані як компенсація (відшкодування) за рішенням суду.
   
   Дохід визначається на підставі даних спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат (п. 292.13. ст. 292 ПКУ, п.п. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).
   
   Крім цього, визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (п.292.14 ст. 292 ПКУ).
   
   Згідно п.292.15 ст.292 ПКУ при визначенні обсягу доходу, що дає право суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.
   
   Отже, надходження суми компенсації (відшкодування) за рішенням суду, в тому числі інфляційні втрати та 3% річних від суми стягнутого боргу, з метою оподаткування включаються до бази оподаткування єдиним податком у звітному періоді надходження таких сум. При цьому, вищезазначені суми не враховуються при визначенні обсягу доходу, що дає право суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді.
   
   
   Перший заступник начальника
О.П. Фоменко

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления