Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно необходимости физическому лицу-предпринимателю на общей системе налогообложения платить ЕСВ за себя в те месяцы отчетного периода, в которых не было получено дохода

Относительно необходимости физическому лицу-предпринимателю на общей системе налогообложения платить ЕСВ за себя в те месяцы отчетного периода, в которых не было получено дохода



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
    ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
    ЛИСТ
   
    від 28.09.2015 р. № 761/14/08-01-17-03-14

   Головне управління ДФС у Запорізькій області на виконання ст.15 Закону України від 02.10.1996 №393/96/ВР «Про звернення громадян» та ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) в межах компетенції розглянуло Ваше звернення від 09.09.2015 №09/09/15-1 (вх. №233/ФОП від 16.09.2015 ) та повідомляє.
   
    Чи потрібно фізичній особі-підприємцю на загальній системі оподаткування сплачувати ЄСВ за себе в ті місяці звітного періоду, в яких не було отримано доходу (прибутку), тобто неприбуткові місяці?
   
   З 01.01.2015 набув чинності Закон України від 28.12.2014р N 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який в свою чергу вніс зміни в Закон України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Далі Закон № 2464).
   
   Відповідно пп.2 п. 1 статті 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
   
   У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
   
   Згідно з абз.3 п.8 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 Закону № 2464, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року. Тобто, фізична особа-підприємець, яка знаходиться на загальній системі оподаткування, за результатами господарської діяльності за 2015 рік повинна сплатити єдиний соціальний внесок в наступному році.
   
   Таким чином, якщо фізична особа – підприємець, яка знаходиться на загальній системі оподаткування, починаючи з 01.01.2015 не отримала в окремому місяці (або за весь рік) доходу(прибутку), вона не зобов’язана сплачувати єдиний внесок за зазначений період, але в неї є можливість самостійно визначити базу нарахування єдиного внеску та сплатити зазначену суму.
   
   Заступник начальника
О.А. Хотенко

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться