ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 20.10.2017 р. № 2332/6/99-99-12-02-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України та повідомляє наступне.
Підприємство цікавить питання щодо порядку відображення платником податку в податковій звітності з ПДВ повернення митним органом надміру сплаченого ПДВ за рішенням суду.
Згідно з пунктом 201.12 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 ПКУ (пункт 198.6 стаття 198 ПКУ).
Відповідно до положень частин першої, сьомої статті 269 Митного кодексу України (далі - МКУ) за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи та з дозволу органу доходів і зборів відомості, зазначені в митній декларації, можуть бути змінені або митна декларація може бути відкликана. Порядок внесення змін до митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, їх відкликання та визнання недійсними визначається Кабінетом Міністрів України (на сьогодні визначено пунктами 33 - 38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 450, далі - Положення N 450).
У випадку зміни митної вартості імпортних товарів після завершення митного оформлення на підставі рішення суду, внесення змін до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа шляхом оформлення аркуша коригування здійснюється в порядку, що встановлюється Мінфіном (на сьогодні визначений Порядком оформлення аркуша коригування, затвердженим наказом Мінфіну від 06.11.2012 р. N 1145, зареєстрованим у Мін’юсті 28.11.2012 р. за N 1995/22307, далі - Порядок N 1145), на підставі відповідного рішення про коригування митної вартості товарів після їх випуску.
В такому випадку відповідно до пункту 3 Порядку N 1145 аркуш коригування складається посадовою особою митниці ДФС, якою здійснювався випуск товарів за митною декларацією, у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до митниці ДФС інформації про повернення сум митних платежів.
Відповідно до підпункту 1 пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. N 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за N 159/28289 зі змінами, обсяги ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів за основною ставкою та ставкою 7 %, відображаються у відповідних рядках розділу II "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ.
Отже, у випадку повернення митним органом платнику податку надміру сплаченого ПДВ при ввезенні товарів, сума ПДВ, включена до складу податкового кредиту, має бути зменшена шляхом включення суми, зазначеної в аркуші коригування до відповідного рядка розділу II "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ того звітного періоду, у якому складено аркуш коригування.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.