Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Про надання податкової консультації (лист ДФС від 24.04.2017 р. № 1/6/99-99-14-03-03-15/ІПК)

Про надання податкової консультації (лист ДФС від 24.04.2017 р. № 1/6/99-99-14-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.04.2017 р. № 1/6/99-99-14-03-03-15/ІПК

Про надання податкової консультації

Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо функцій податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві) та повідомляє таке.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Компетенцію контролюючих органів, повноваження їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначено Податковим кодексом України (далі - Кодекс).

Відповідно до статті 191 Кодексу у редакції з урахуванням змін, внесених Законом України від 21.12.2016 р. N 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", функції щодо здійснення адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проведення відповідно до законодавства перевірок та звірок платників податків, віднесено до повноважень інших контролюючих органів, по яких не встановлено особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 193 Кодексу, зокрема органів ДФС центрального та регіонального рівнів.

Що стосується направлення ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві запитів про надання інформації (пояснень та їх документального підтвердження), то зазначені листи не містять будь-яких посилань щодо здійснення контрольно-перевірочних заходів стосовно платника податків зазначеною інспекцією.

Крім того слід відмітити, що відповідно до абзацу першого пункту 73.3 статті 73 Кодексу контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань.

При цьому, у разі якщо запит складено з порушенням вимог, визначених абзацами першим - п'ятим цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.

Перший заступник Голови

С. В. Білан

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям