Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про неухильне дотримання вимог законодавства (лист ДФС від 05.04.2017 р. № 8397/7/99-99-20-01-01-17)

Про неухильне дотримання вимог законодавства (лист ДФС від 05.04.2017 р. № 8397/7/99-99-20-01-01-17)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.04.2017 р. № 8397/7/99-99-20-01-01-17

Про неухильне дотримання вимог законодавства

Митницям ДФС

 

До Державної фіскальної служби України останнім часом надходять численні звернення та скарги щодо затримок митного оформлення з причин проведення митницями ДФС додаткових заходів контролю, зокрема митних оглядів, за дорученнями правоохоронних органів.

З 12.07.2016 набрали чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року N 467 "Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення", внесені постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року N 341.

Відповідно до зазначених вище змін огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення проводиться митними органами України у разі одержання в установлених законодавством випадках від правоохоронних органів письмових доручень за формою згідно з додатком у рамках кримінального провадження, оперативно-розшукової або контррозвідувальної справи.

Такі доручення обов'язково повинні містити інформацію про підстави їх надсилання, номер відповідного провадження (справи), строк виконання, відомості про товари, осіб, які їх переміщують, та/або про транспортні засоби комерційного призначення, з використанням яких можуть бути вчинені порушення законодавства з питань державної митної справи.

У разі відсутності у письмовому дорученні усієї інформації, зазначеної в цьому пункті, таке доручення не є підставою для проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів, про що невідкладно письмово інформується відповідний правоохоронний орган.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 117 Конституції України встановлено, що постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України є обов'язковими до виконання.

З метою недопущення затягування процесу здійснення митного контролю та оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, керівникам митниць ДФС під особисту відповідальність забезпечити неухильне дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року N 467 (зі змінами).

Довідково повідомляємо, що Державною фіскальною службою України направлені листи до Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України щодо необхідності неухильного дотримання вимог законодавства України, в тому числі Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року N 467, під час підготовки та направлення доручень правоохоронних органів стосовно проведення додаткових заходів митного контролю.

 

В. о. Голови

М. В. Продан

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться