Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Про неухильне дотримання вимог законодавства (лист ДФС від 05.04.2017 р. № 8397/7/99-99-20-01-01-17)

Про неухильне дотримання вимог законодавства (лист ДФС від 05.04.2017 р. № 8397/7/99-99-20-01-01-17)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.04.2017 р. № 8397/7/99-99-20-01-01-17

Про неухильне дотримання вимог законодавства

Митницям ДФС

 

До Державної фіскальної служби України останнім часом надходять численні звернення та скарги щодо затримок митного оформлення з причин проведення митницями ДФС додаткових заходів контролю, зокрема митних оглядів, за дорученнями правоохоронних органів.

З 12.07.2016 набрали чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року N 467 "Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення", внесені постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року N 341.

Відповідно до зазначених вище змін огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення проводиться митними органами України у разі одержання в установлених законодавством випадках від правоохоронних органів письмових доручень за формою згідно з додатком у рамках кримінального провадження, оперативно-розшукової або контррозвідувальної справи.

Такі доручення обов'язково повинні містити інформацію про підстави їх надсилання, номер відповідного провадження (справи), строк виконання, відомості про товари, осіб, які їх переміщують, та/або про транспортні засоби комерційного призначення, з використанням яких можуть бути вчинені порушення законодавства з питань державної митної справи.

У разі відсутності у письмовому дорученні усієї інформації, зазначеної в цьому пункті, таке доручення не є підставою для проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів, про що невідкладно письмово інформується відповідний правоохоронний орган.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 117 Конституції України встановлено, що постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України є обов'язковими до виконання.

З метою недопущення затягування процесу здійснення митного контролю та оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, керівникам митниць ДФС під особисту відповідальність забезпечити неухильне дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року N 467 (зі змінами).

Довідково повідомляємо, що Державною фіскальною службою України направлені листи до Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України щодо необхідності неухильного дотримання вимог законодавства України, в тому числі Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року N 467, під час підготовки та направлення доручень правоохоронних органів стосовно проведення додаткових заходів митного контролю.

 

В. о. Голови

М. В. Продан

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям