Подпишитесь!


  • Про обмеження щодо переміщення через митний кордон України видавничої продукції (лист ДФС від 20.03.2017 р. № 6649/7/99-99-18-03-01-17)

Про обмеження щодо переміщення через митний кордон України видавничої продукції (лист ДФС від 20.03.2017 р. № 6649/7/99-99-18-03-01-17)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.03.2017 р. № 6649/7/99-99-18-03-01-17

Про обмеження щодо переміщення через митний кордон України видавничої продукції

Митницям ДФС

 

 

У зв'язку із змінами, внесеними Законом України від 8 грудня 2016 року N 1780-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту" до Закону України "Про видавничу справу" (далі - Закон), повідомляємо таке.

Статтею 281 Закону встановлено, що митне оформлення видавничої продукції, яка має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, для розповсюдження на території України, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, за наявності дозволу, виданого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в інформаційній сфері.

Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до законів України "Про адміністративні послуги", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Згідно зі статтею 1 Закону:

видавнича продукція - сукупність видань, випущених видавцем (видавцями);

видання - твір (документ), що пройшов редакційно-видавниче опрацювання, виготовлений шляхом друкування, тиснення або іншим способом, містить інформацію, призначену для поширення, i відповідає вимогам національних стандартів, інших нормативних документів з питань видавничого оформлення, поліграфічного і технічного виконання.

Відповідно до пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України від 8 грудня 2016 року N 1780-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту" Кабінету Міністрів України необхідно у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити видання нормативно-правових актів, передбачених цим Законом.

Враховуючи викладене, керівникам митниць:

забезпечите неухильне виконання вимог Закону;

до внесення змін до Класифікатора документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 N 1011, дозвіл на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, на митну територію України, зазначати у графі 44 митної декларації за кодом документа - 5221.

 

Директор Департаменту
організації митного контролю

О. Л. Василенко

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд