Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про плату за землю (лист ДФС від 29.06.2017 р. № 896/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Про плату за землю (лист ДФС від 29.06.2017 р. № 896/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.06.2017 р. № 896/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо плати за землю (далі - Плата) повідомляє.

Товариство має намір з’ясувати порядок використання нормативної грошової оцінки землі (далі - Оцінка) для визначення у 2017 році податкових зобов’язань з Плати та періодичність отримання й подання контролюючим органам довідок (витягів) про розмір Оцінки.

Базою оподаткування Платою є вартість земельної ділянки, визначена як величина рентного доходу – доходу, який можна отримати від землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки, що визначений за встановленими і затвердженими нормативами у порядку виконання нормативної грошової оцінки (ст. 1 Закону України "Про оцінку земель" (далі - Закон).

Відомості про величину Оцінки земельної ділянки, а також інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку (частина перша ст. 15 Закону України "Про Державний земельний кадастр" (далі - Закон про Кадастр), включаються до Державного земельного кадастру (далі - Кадастр) - єдиної державної геоінформаційної системи відомостей про землі, що розташовані в межах державного кордону України, зокрема їх цільове призначення, дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх Оцінку, з метою інформаційного забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб, у тому числі й при справлянні Плати (ст. 2 Закону про Кадастр).

З огляду на встановлену ст. 18 Закону періодичність виконання та затвердження органами місцевого самоврядування Оцінки, нормою п. 286.2 ст. 286 Кодексу передбачено, що при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір Оцінки. Надалі, тобто з настанням чергового строку виконання Оцінки, довідка (витяг) про її розмір подається у разі затвердження нової Оцінки землі. При цьому у період затвердження органом місцевого самоврядування нової Оцінки, у порядку, передбаченому ст. 23 Закону, її величина обчислюється із використанням коефіцієнтів індексації, визначених відповідно до порядку, встановленого розділом ХII Кодексу.

Таким чином, для визначення бази оподаткування Платою на 2017 рік Товариство має обчислювати базу оподаткування Платою, керуючись відомостями Кадастру про: Оцінку земель, дату затвердження (набрання чинності) технічної документації про Оцінку земельних ділянок, а також враховувати коефіцієнти індексації Оцінки, які обчислюються кумулятивно залежно від дати затвердження (набрання чинності) Оцінки землі.

Разом з тим звертаємо увагу, що п. 286.2 ст. 286 Кодексу визначено підстави для надання відповідному контролюючому органу довідки (витягу) про розмір Оцінки земельної ділянки, зокрема у разі затвердження нової Оцінки землі.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться