Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про позначення коду водного об'єкта (лист ДФС від 03.05.2017 р. № 11017/7/99-99-12-02-03-17)

Про позначення коду водного об'єкта (лист ДФС від 03.05.2017 р. № 11017/7/99-99-12-02-03-17)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.05.2017 р. № 11017/7/99-99-12-02-03-17

Про позначення коду водного об'єкта

Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС

 

 

Державна фіскальна служба України, керуючись підпунктами 6, 7 п. 5 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 р. N 236, надає методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води (далі - Розрахунок) додатка 5 до Податкової декларації з рентної плати, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 N 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за N 1051/27496 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 N 927, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28.11.2016 за N 1539/29669 (далі - Декларація).

Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва (далі - платник).

Заповнення рядка 6 Розрахунку платниками здійснюється із застосуванням Кодифікації водних об'єктів за типом водного об'єкта та напрямом використання води згідно з розділом IX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) відповідно до додатка 16 до Декларації.

При цьому при декларуванні податкових зобов'язань з Рентної плати для кожного типу водного об'єкта, зазначеного у рядку 6 Розрахунку, відповідно до додатка 16 до Декларації складається окремий Розрахунок.

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води з водних об'єктів, що згідно із законодавством віднесено до водних об'єктів загальнодержавного значення, у рядку 6 Розрахунку зазначають код:

"1.1.1" - для поверхневих водних об'єктів;

"1.1.3" - для підземних водних об'єктів.

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води з водних об'єктів, що згідно із законодавством віднесено до водних об'єктів місцевого значення, у рядку 6 Розрахунку зазначають код:

"1.2.1" - для поверхневих водних об'єктів;

"1.2.3" - для підземних водних об'єктів.

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води зі змішаних джерел водопостачання, які формуються (наповнюються) як з поверхневих, так і підземних водних об'єктів, що згідно із законодавством віднесено до водних об'єктів загальнодержавного значення (далі - змішані джерела водопостачання загальнодержавного значення), а також провадять або не провадять господарську діяльність з транспортування та/або постачання обсягів таких вод зі змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення споживачам, керуючись п. 255.10 ст. 255 Кодексу, складають стільки Розрахунків до Декларації, скільки водних об'єктів входять до складу таких змішаних джерел із зазначенням у рядку 6 кодів:

"1.1.2" - у частині обсягів води, що визначаються як частка поверхневих вод у загальному обсязі спожитих вод зі змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, величина якої визначається у технічній документації первинного водокористувача;

"1.1.4" - у частині обсягів води, що визначаються як частка підземних вод у загальному обсязі спожитих вод зі змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, величина якої визначається у технічній документації первинного водокористувача.

Для аналогічного випадку у разі використання платниками води зі змішаних джерел водопостачання, які формуються (наповнюються) як з поверхневих, так і підземних водних об'єктів, що згідно із законодавством віднесено до водних об'єктів місцевого значення у рядку 6 Розрахунку зазначаються коди "1.2.2" та "1.2.4" відповідно.

Платники, які використовують воду загальнодержавного значення, яка входить до складу напоїв, у рядку 6 Розрахунку зазначають код водного об'єкта:

"2.1.1" - у разі використання води виключно з поверхневих водних об'єктів;

"2.1.3" - у разі використання води виключно з підземних водних об'єктів;

"2.1.2" - у разі використання води з поверхневих водних об'єктів, з яких формуються змішані джерела водопостачання;

"2.1.4" - у разі використання води з підземних водних об'єктів, з яких формуються змішані джерела водопостачання.

Для аналогічного випадку у разі використання водокористувачами води, яка входить до складу напоїв, з водних об'єктів місцевого значення застосовуються коди водних об'єктів "2.2.1", "2.2.3", "2.2.2" та "2.2.4" відповідно.

Наприклад, Комунальне підприємство "Харківводоканал" повідомило, що водні ресурси, з яких формуються змішані джерела водопостачання загальнодержавного значення для цілей центрального водопостачання, визначаються у такому відсотковому співвідношенні:

підземні води - 1,58 відс.,

басейн річки Сіверський Донець - 76,48 відс.,

басейн річки Дніпро (канал Дніпро-Донбас) - 21,94 відсотка.

Таким чином, платник Рентної плати, який використовує воду з центрального водопостачання, за звітний (податковий) період подає Декларацію та три Розрахунки до неї, у яких у рядку 6 Розрахунку зазначає коди:

підземні води - "1.1.4",

басейн річки Сіверський Донець - "1.1.2",

басейн річки Дніпро (канал Дніпро-Донбас) - "1.1.2".

При цьому об'єкт оподаткування Рентної плати за кожним типом водного об'єкта обчислюється із урахуванням відсоткового співвідношення та відповідної ставки Рентної плати, визначеної відповідно до п. 255.5 ст. 255 Кодексу.

Зобов'язуємо довести цей лист до відома підпорядкованих структурних підрозділів та платників рентної плати за спеціальне використання води для використання у роботі.

 

В. о. Голови

М. В. Продан

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться