Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Про рентну плату за користування надрами (лист ДФС від 29.11.2017 р. № 2766/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Про рентну плату за користування надрами (лист ДФС від 29.11.2017 р. № 2766/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.11.2017 р. № 2766/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про рентну плату за користування надрами

Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що провадить господарську діяльність із видобування піску. Водночас, зазначено, що укладені Товариством договори реалізації таких видів товарної продукції як пісок та пилекварц, передбачають два різні умови транспортування продукції споживачам. У першому випадку постачання відбувається із використанням послуг підприємств залізничного транспорту із використанням їх залізничного рухомого складу, а у другому – підприємства залізничного транспорту надають послугу з перевезення із використанням вагонів Товариства, що, власне й, визначає суттєву різницю у складі та структурі витрат з надання транспортних послуг.

Оскільки, передбачено, що сума доходу, отриманого (нарахованого) від реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини за податковий (звітний) період, зменшується на суму витрат платника, пов’язаних з операціями передпродажної підготовки, а також з доставкою (перевезенням, транспортуванням) обсягу (кількості) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини споживачу в розмірах, установлених у договорі купівлі-продажу згідно з умовами постачання (абзац дев’ятий п. 252.8 ст. 252 Кодекс), Товариство звернулося за роз’ясненням щодо застосування вказаної норми для зазначених ним умов провадження діяльності.

До витрат платника Рентної плати, належать витрати, пов’язані з доставкою (перевезенням, транспортуванням) товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) із складу готової продукції платника Рентної плати (вузла обліку, пункту відвантаження споживачу, межі розділу мереж із споживачем) споживачу, зокрема, з оплатою транспортно-експедиторських послуг (пп. 252.9.1 п. 252.9 ст. 252 Кодексу).

З огляду на викладене, з метою забезпечення виконання норм ст. 252 Кодексу, оскільки структура та склад витрат при виконанні договорів на перевезення видобутої корисної копалини із використанням власних вагонів Товариства та залізничного рухомого складу інших підприємств суттєво відрізняються, то Товариству необхідно здійснювати облік витрат пов’язаних з доставкою (перевезенням, транспортуванням) товарної продукції окремо для кожного типу доставки видобутої корисної копалини. При цьому такі калькуляції витрат надання транспортних послуг повинні бути невід’ємною частиною укладених договорів на перевезення кожного окремого виду видобутої корисної копалини. Аналогічна вимога щодо відокремленого обліку та звітності поширюється на всі види видобутої корисної копалини в частині відмінних видів передпродажної підготовки, наприклад пакування до транспортування.

При цьому сума податкових зобов’язань з Рентної плати за відповідний звітний (податковий) період, обчислена за фактичними цінами відповідного виду видобутої корисної копалини для кожного типу постачання та передпродажної підготовки окремо, декларується у окремому розрахунку (додатку 1 до Податкової декларації з рентної плати).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям