Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Про сплату податку на додану вартість (лист ДФС від 01.06.2017 р. № 431/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

Про сплату податку на додану вартість (лист ДФС від 01.06.2017 р. № 431/6/99-99-12-02-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 01.06.2017 р. № 431/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Про сплату податку на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Платника цікавить питання порядку нарахування і сплати податку на додану вартість при постачанні науково-технічної продукції особою, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, є платником єдиного податку третьої групи і не є платником податку на додану вартість.

Застосування спрощеної системи оподаткування регламентовано главою 1 розділу XIV Кодексу.

Згідно з пунктом 291.4 статті 291 Кодексу платником єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

Статтею 297 Кодексу передбачено, що платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 Кодексу, а також що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи.

Згідно з пунктом 293.3і статті 293 Кодексу відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;

5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Враховуючи зазначене, платниками податку на додану вартість є платники єдиного податку третьої групи, які обрали ставку єдиного податку у розмірі 3 відсотки доходу, а також сільськогосподарські товаровиробники - платники єдиного податку четвертої групи.

Отже, платники єдиного податку третьої групи, які обрали ставку податку 5 відсотків, тобто не є платниками податку на додану вартість, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг не нараховують податок на додану вартість на вартість поставлених товарів/послуг.

У разі перевищення платниками єдиного податку третьої групи протягом календарного року встановленого обсягу доходу такі платники згідно з підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Кодексу зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення, у тому числі і зареєструватися платником податку на додану вартість.

Щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання науково-технічної іпродукції, зазначаємо таке.

Згідно з підпунктом 197.1.22 пункту 197.1 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з оплати вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт особою, яка безпосередньо отримує такі кошти з рахунка органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

При цьому режим звільнення від оподаткування ПДВ поширюється не на окремих суб'єктів господарювання, а на операції платника податку з постачання товарів/послуг.

Отже, для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ відповідно до підпункту 197.1.22 пункту 197.1 статті 197 Кодексу оплата замовником вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт повинна здійснюватися за рахунок бюджетних коштів, отриманих безпосередньо таким замовником з рахунка органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Виконавець фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, на які поширюється режим звільнення від оподаткування відповідно до підпункту 197.1.22 пункту 197.1 статті 197 Кодексу, при їх постачанні замовнику не включає суму ПДВ до вартості таких досліджень/робіт.

У договорі на постачання фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт ціна таких досліджень/робіт має бути вказана без ПДВ.

У разі звільнення від оподаткування у податковій накладній робиться запис "Без ПДВ" з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи Кодексу та/або міжнародного договору, якими передбачено звільнення від оподаткування податком на додану вартість (пункт 201.3 статті 201 Кодексу).

При цьому відповідно до пункту 201.8 статті 201 Кодексу право на нарахування податку на додану вартість та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 Кодексу.

Згідно з пунктом 52.21 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться