<-- -->
Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо експлуатації програмно-технічних комплексів самообслуговування без вбудованих електронних контрольно-касових реєстраторів, які внесені до Державного реєстру РРО і відповідальністі за використання нефіскалізованого програмно-технічного комплексу самообслуговування (лист ДФС від 14.07.2017 р. № 1199/С/99-99-14-05-01-14/ІПК)

Щодо експлуатації програмно-технічних комплексів самообслуговування без вбудованих електронних контрольно-касових реєстраторів, які внесені до Державного реєстру РРО і відповідальністі за використання нефіскалізованого програмно-технічного комплексу самообслуговування (лист ДФС від 14.07.2017 р. № 1199/С/99-99-14-05-01-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.07.2017 р. № 1199/С/99-99-14-05-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

1. Чи заборонено експлуатацію програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС) без вбудованих електронних контрольно-касових реєстраторів (далі - ВЕККР), які внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій?

Пунктами 1 - 3 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції та застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування. Також, згідно з пунктом 2 ст. 9 Закону N 265 передбачено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при виконанні банківських операцій, крім операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Відповідно до ст. 2 Закону N 265 ВЕККР - РРО, призначений для забезпечення реалізації фіскальних функцій у складі ПТКС, автоматів з продажу товарів (послуг) тощо.

Перелік моделей РРО, які дозволені для застосування під час здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема ВЕККР, наведено у Державному реєстрі РРО.

2. В які терміни необхідно переобладнати діючі ПТКС ВЕККР, які внесені до Державного реєстру?

Редакція Закону N 265 із зазначеними вимогами діє з 01.01.2015 року.

3. Яка відповідальність визначена законодавством для організацій, які експлуатують ПТКС без вбудованих ВЕККР, які внесені до Державного реєстру?

Відповідальність за використання нефіскалізованого ПТКС передбачена вимогами ст. 17 Закону N 265.

До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання за вчинене вперше порушення - 1 гривня, за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Отже, з 01.01.2015 р. суб’єкти господарювання мають використовувати ПТКС, які обладнані ВЕККР, що внесені до Державного реєстру РРО та забезпечити видачу розрахункового документу встановленої форми (фіскального чеку).

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления