Подпишитесь!


  • Щодо можливості складання філією (структурним підрозділом) розрахунку коригування до податкової накладної, складеної головним підприємством (платником ПДВ) (лист ДФС від 12.01.2018 р. № 122/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо можливості складання філією (структурним підрозділом) розрахунку коригування до податкової накладної, складеної головним підприємством (платником ПДВ) (лист ДФС від 12.01.2018 р. № 122/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.01.2018 р. № 122/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо можливості складання філією (структурним підрозділом) розрахунку коригування до податкової накладної, складеної головним підприємством (платником ПДВ) та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Правила складання податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної регулюється статтею 201 розділу V ПКУ та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. N 276) (далі - Порядок N 1307).

Перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної, визначено у підпунктах "а" - "і" пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, зокрема таким реквізитом є податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу).

Зазначення числового номеру філії (структурного підрозділу) у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної є не правом такої філії (структурного підрозділу), а її обов’язком.

Порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ визначено статтею 192 розділу V ПКУ.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 розділу V ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Враховуючи викладене, уразі якщо податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг була складена головним підприємством (платником ПДВ) із зазначенням у відповідній графі податкового номера головного підприємства (платником ПДВ), то з метою коригування податкових зобов'язань з ПДВ за такою операцією відповідно до статті 192 розділу V ПКУ розрахунок коригування до такої податкової накладної повинен бути складений виключно безпосереднім постачальником товарів/послуг, визначеним у цивільно-правовому договорі, у даному випадку головним підприємством (платником ПДВ).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд