Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо надання підтверджуючих документів про походження товарів, на які встановлено заходи захисту українського товаровиробника, в рамках угод про вільну торгівлю, укладених Україною з державами ЄС, ЄАВТ та Чорногорією (лист ДФС від 03.04.2017 р. № 8227/7/99-99-19-04-01-17)

Щодо надання підтверджуючих документів про походження товарів, на які встановлено заходи захисту українського товаровиробника, в рамках угод про вільну торгівлю, укладених Україною з державами ЄС, ЄАВТ та Чорногорією (лист ДФС від 03.04.2017 р. № 8227/7/99-99-19-04-01-17)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.04.2017 р. № 8227/7/99-99-19-04-01-17

Митницям ДФС

 

 

Про надання інформації

У зв'язку зі зверненнями митниць ДФС та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо надання підтверджуючих документів про походження товарів, на які встановлено заходи захисту українського товаровиробника, в рамках угод про вільну торгівлю, укладених Україною з державами ЄС, ЄАВТ та Чорногорією, і повідомляє таке.

Згідно з частиною першою статті 36 Митного кодексу України (далі - МКУ) країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі.

Відповідно до частини третьої статті 44 МКУ сертифікат про походження товару подається обов'язково на товари, щодо ввезення яких в Україну застосовуються заходи, вжиті органами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в межах повноважень, визначених законами України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту", "Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту", "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну", "Про зовнішньоекономічну діяльність".

Пунктом 3 статті 48 МКУ встановлено, що у разі неможливості достовірно встановити країну походження товарів щодо яких застосовуються особливі види мита (антидемпінгове, компенсаційне або спеціальне), такі товари випускаються у вільний обіг на митній території України за умови сплати особливих видів мита.

Відповідно до умов багатьох рішень Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі імпорт на митну територію України товару без сертифіката про походження та в разі неможливості визначення його походження здійснюється зі сплатою відповідного мита.

Разом з цим, документальне підтвердження походження товарів визначено протоколами про правила визначення походження товарів, які є невід'ємною частиною угод про вільну торгівлю, укладених Україною з країнами ЄС, ЄАВТ та Чорногорією.

Зокрема, до документів, що підтверджують походження товарів правилами походження віднесено:

сертифікат з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведено у додатках до угод; або

декларація інвойс, складена експортером на інвойсі, накладній чи будь-якому іншому комерційному документі, який описує відповідні товари з достатньої для їхньої ідентифікації деталізацією (тексти декларацій інвойс наведено в додатках до угод).

Згідно частиною 3 статті 1 Митного кодексу України якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом та іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору України.

Таким чином, походження товарів, на які законодавством України застосовано заходи захисту національного товаровиробника, може бути визначено на підставі одного з вищевказаних документів про походження товарів, встановлених угодами про вільну торгівлю, укладених Україною з державами ЄС, ЄАВТ та Чорногорією.

 

Директор Департаменту
адміністрування митних платежів

А. В. Данченко

 

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям