Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо необхідності реєстрації суб’єкта господарювання платником акцизного податку та складання ним акцизних накладних у випадку оренди суб’єктом господарювання спецтехніки (КРАЗи, бульдозери, екскаватори за договорами оренди, суборенди, водії спецтехніки - штатні працівники орендодавця) та придбання ним дизпалива для заправки орендованої спецтехніки з метою подальшого надання послуг замовникам (лист ДФС від 24.05.2017 р. № 339/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо необхідності реєстрації суб’єкта господарювання платником акцизного податку та складання ним акцизних накладних у випадку оренди суб’єктом господарювання спецтехніки (КРАЗи, бульдозери, екскаватори за договорами оренди, суборенди, водії спецтехніки - штатні працівники орендодавця) та придбання ним дизпалива для заправки орендованої спецтехніки з метою подальшого надання послуг замовникам (лист ДФС від 24.05.2017 р. № 339/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 24.05.2017 р. № 339/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

щодо необхідності реєстрації суб’єкта господарювання платником акцизного податку та складання ним акцизних накладних у випадку оренди суб’єктом господарювання спецтехніки (КРАЗи, бульдозери, екскаватори за договорами оренди, суборенди, водії спецтехніки - штатні працівники орендодавця) та придбання ним дизпалива для заправки орендованої спецтехніки з метою подальшого надання послуг замовникам

Відповідно до пп. 14.1.1721 п. 14.1 ст. 14 Кодексу індивідуальна податкова консультація - роз’яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.

Разом з цим у випадку, якщо підіприємство орендує спецтехніку за договором оренди та прийняло її у користування за актом прийому-передачі, а водії спецтехніки - штатні працівники орендодавця, які працюють на орендованій спецтехніці, відряджені орендодавцем до орендаря, зазначаємо таке.

Відповідно до ст. 283 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Статтею 284 ГКУ визначені істотні умови договору оренди, якими є: об’єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу.

Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Реалізація пального для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу. міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Отже, оскільки у випадку оренди спецтехніки підприємство використовує пальне виключно для власних потреб, а саме для заправки орендованої ним спецтехніки, якою керують відрядженні робітники орендодавця, то такі операції не є реалізацією пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу. У такому випадку підприємство не має потреби реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизну накладну на об’єми пального, що використані виключно для власних потреб підприємства.

У разі якщо підприємство буде здійснювати операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального іншим особам чи здійснювати будь-які інші операції з пальним на митній території України, які перераховані в абзаці другому пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то до початку здійснення таких операцій воно повинно зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні на такі обсяги реалізації, а також на обсяги пального, що використовується для власного споживання, зареєструвавши накладні в Єдиному реєстрі акцизних накладних згідно з п. 231.1 ст. 231 Кодексу.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться